Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Новини управління

До уваги отримувачів соціальних виплат

В умовах реформування системи соціального захисту запроваджується єдиний механізм організації надання адміністративних послуг у сфері соціального захисту, зокрема в частині виконання функцій прийому громадян виключно посадовими особами виконавчих органів сільських рад або центрів надання адміністративних послуг. З 1 січня 2021 року заяву з необхідними документами для отримання державної соціальної допомоги потрібно подавати уповноваженій посадовій особі виконавчого органу сільської, селищної ради відповідної територіальної громади або посадовій особі центру надання адміністративних послуг. З 1 березня 2021 року заяви з необхідними документами будуть прийматися посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи.

Управління соціального захисту населення районної держадміністрації, яке здійснює призначення і виплату всіх видів державної соціальної допомоги, з 1 січня 2021 року приймає заяви з необхідними документами від громадян лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Зміни у наданні житлових субсидій та державних соціальних допомог окремим категоріям громадян

  У грудні 2020 року Урядом прийнято постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1282 та від 23.12.2020 № 1324, якими внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (зі змінами), Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751, Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, та постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

Відповідно до внесених змін житлова субсидія з 1 листопада 2020 року може призначатися на загальних підставах особам, які набули право власності на житло, земельну ділянку, транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії в будь-який законний спосіб, крім купівлі на суму, що перевищує 50 тис. гривень, та особам, у яких відсутня сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, але вони звільнені від такої сплати відповідно до законодавства.

Також субсидію можна буде призначити за рішенням комісії домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у будь-яких країнах та документально підтверджують набуття страхового стажу шляхом надання легалізованих в Україні документів, або підтверджують факт догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, перебуваючи за кордоном.

При встановленні права на призначення житлової субсидії змінено граничний показник площі житлового приміщення, а саме враховуватиметься загальна, а не опалювана площа житлового приміщення, як було раніше, яка не повинна перевищуватиме 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 230 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

Для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, скасовано застосування граничного місячного соціального нормативу користування послугами з електропостачання, в межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату комунальних послуг, і таким домогосподарствам в розрахунок субсидії враховуватиметься встановлений соціальний норматив на місяць на сім’ю (домогосподарство) та додатково на кожного члена сім’ї (домогосподарства) без обмежень.

Також передбачена можливість призначення на загальних підставах житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, яким надається допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, без вимоги обов’язковості сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи, при призначенні цих видів державної допомоги.

Удосконалено порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання усіх видів державної соціальної допомоги

Внесені зміни до механізму обчислення розміру житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, а саме при призначенні цих видів допомоги до середньомісячного сукупного доходу будуть враховані фактичні доходи осіб, якщо вони отримують щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи.

Також до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким призначатиметься державна допомога, розмір призначеної їм житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу  враховуватися не буде.

 

З 1 січня збільшились розміри державних соціальних допомог

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

З 1 січня 2021 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям  у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить:

 • для працездатних осіб – 35 відсотків відповідного прожиткового мінімуму,
 • для дітей – 130 відсотків відповідного прожиткового мінімуму,
 • для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Нові розміри державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

 • особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд – 4830,80 грн;
 • особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд – 3538,00 грн;
 • особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 1769,00 грн;
 • одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 2741,95 грн;
 • особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 1769,00 грн;
 • одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд 2388,15 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком до 18 років – 1769,00 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд – 4119,80 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком до 6 років з надбавкою на догляд – 2198,80 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 4830,80 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2435,80 грн;
 • на дітей з інвалідністю віком до 18 років, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС – 1857,45 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, до 6 років з надбавкою на догляд – 4738,95 грн;
 • на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком до 6 років з надбавкою на догляд – 2817,95 грн;
 • на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 5499,95 грн;
 • на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з катастрофою на ЧАЕС, віком від 6 до 18 років надбавкою на догляд – 3054,95 грн

Виплату збільшених розмірів державних допомог одержувачі отримають у другому періоді січня, при надходженні фінансування.

 

До відома зацікавлених осіб

Відповідно до наказу начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від 09.11.2020 в управлінні створено «гарячу» телефонну лінію за  номером (031)44332. 

 

 «Пакунок малюка» відновлено

Уряд затвердив порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» за рахунок коштів державного бюджету.

Наразі батьки, у яких діти народилися до 23 жовтня 2020 року включно та які не отримали «пакунок малюка», отримують грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Батьки, у яких діти народилися з 24 жовтня 2020 року, матимуть змогу отримати одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» протягом 30 днів з дати народження дитини.

У разі неотримання «пакунка малюка» з незалежних від батьків обставин вони отримають грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

З 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

 

11 Травня, 2023 р., 15:13
Громадська організація «Pro Women UA» та Український ветеранський фонд реалізують проєкт з організації онлайн-інтенсиву «Від Слів до Дій vol.3: українська армія edition». Він призначений для екскомбатанток, жінок-військових та членкинь родин військових і є безкоштовним.
28 Квітня, 2023 р., 11:13
Відкрито реєстрацію для участі у додатковому відборі на безкоштовну сертифікатну програму навчання ветеранів та ветеранок, які планують реалізувати себе на посадах державної служби та служби в органах місцевого самоврядування. Мета сертифікатної програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення», яка погоджена Національним агентством з питань державної служби, як програма підвищення кваліфікації - сприяти професійному розвитку ветеранів та ветеранок, які:
18 Березня, 2023 р., 13:23
Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика пропонує унікальну нагоду поновитись на навчання та одержати бажану освіту без відриву від військової служби та/або робочого місця для військовослужбовців, зокрема ветеранів війни та членів їх сімей в рамках програми освітнього та кадрового розвитку.
20 Грудня, 2022 р., 15:21
Міністерство соціальної політики інформує, що Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром „Джерело“ підготували брошуру „Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям“.
27 Жовтня, 2022 р., 17:20
У зв’язку із спадом економічної активності та зупинкою підприємств внаслідок воєнної агресії російської федерації, Фондом соціального страхування України недоотримано понад 5 мільярдів гривень надходжень від єдиного внеску, що стало причиною виникнення заборгованості з виплати лікарняних та декретних допомог застрахованим громадянам, яка станом на 01.10.2022 склала 2,9 мільярда гривень.
19 Вересня, 2022 р., 19:51
Номер електронного лікарняного – це унікальний номер, який має складну структуру та ніколи не повторюється. Він відрізняється від номеру медичного висновку, на підставі якого автоматично створюється е-лікарняний.
11 Серпня, 2022 р., 13:44
Кожна працевлаштована жінка має право на отримання від Фонду соціального страхування України допомоги по вагітності та пологах у разі початку декретної відпустки. Розмір такої допомоги становить 100% середньої заробітної плати за весь період.
12 Липня, 2022 р., 14:58
Фонд соціального страхування України продовжує фінансувати щомісячні страхові виплати для тисяч потерпілих, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. На цьому наголосили під час робочої зустрічі представників соціального партнерства у правлінні Фонду і виконавчої дирекції ФССУ.
21 Червня, 2022 р., 10:58
Щороку Фонд соціального страхування України забезпечує тисячі працюючих українців реабілітаційним лікуванням після перенесених важких захворювань і травм, а потерпілих на виробництві – санаторно-курортним лікуванням.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь