Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату

ВІДОМОСТІ
про утворення багатомандатних виборчих округів з виборів депутатів

Горінчівської сільської ради Хустського району Закарпатської області

 

ВІДОМОСТІ
про спеціальні рахунки

Горінчівської територіальної  виборчої  комісії Хустського району Закарпатської області

  

 

ВІДОМОСТІ

про утворення  територіальних виборчих округів з виборів депутатів

 Вишківської селищної ради Хустського району Закарпатської області

 

ВІДОМОСТІ
про спеціальні рахунки

Вишківської селищної територіальної  виборчої  комісії Хустського району Закарпатської області

 

ПЕРЕЛІК
багатомандатних виборчих округів з виборів депутатів

Драгівської сільської ради Хустського району Закарпатської області

 

ВІДОМОСТІ
про спеціальні рахунки

Драгівської сільської територіальної  виборчої  комісії Хустського району Закарпатської області

 

ВІДОМОСТІ
про спеціальні рахунки Хустської районної територіальної виборчої комісії Хустського району Закарпатської області для внесення грошової застави

 

ВІДОМОСТІ
про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів

Хустської районної ради Хустського району Закарпатської області

 

 

 

ВІДОМОСТІ

про місцезнаходження територіальних виборчих комісій

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ, ХУСТСЬКИЙ РАЙОН

 

 

Шановні громадяни Хустського району

      5 вересня 2020 року у відповідності до частин першої та п’ятої статті 195 Виборчого Кодексу України в Україні стартував виборчий процес чергових та перших місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Слід зазначити, що цей виборчий процес позначений новими змінами у виборчому законодавстві України. Однією з особливість проведення цих місцевих виборів є ще й той факт, що він проводиться разом із змінами в адміністративно-територіальному устрої нашої держави та нашого району зокрема. Наразі, на території Хустського району для проведення виборчого процесу утворено 14-ть територіальних виборчих комісій різного рівня( районна, міські, селищні та сільські). Наразі всі територіальні комісії приступили до виконання своїх обов’язків. Утворення дільничних виборчих комісій відповідними територіальними комісіями відбудеться до 9 жовтня 2020 року. До 13 жовтня 2020 року відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Хустської райдержадміністрації буде здійснено передачу дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць попередніх списків виборців Хустського району і вже починаючи з 14 жовтня 2020 року на виборчих дільницях Хустського району Ви можете ознайомитися з цими списками у приміщеннях наданих дільним виборчим комісіям.

         Але не варто зволікати, адже на уточнення попередніх списків виборців буде відведено досить малий термін. Відповідно до статей 19, 20, 20¹.Закону України ,,Про Державний реєстр виборців" кожен виборець можете особисто звернутися до працівників відділу Державного реєстру виборців апарату Хустської райдержадміністрації з письмовим запитом за своєю виборчою адресою щодо змісту персональних даних у Реєстрі, а в разі невідповідності своєї виборчої адреси чи персональних даних чи відсутності в Реєстрі, з заявою про внесення до Реєстру, з заявою щодо актуалізації певних змін. Для подання запиту чи заяви необхідно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо  особа недавно набула громадянства України). До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред'являються органу ведення Реєстру. Виборець, який постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання такої заяви іншу особу.

         Нагадуємо, що останній термін подачі заяв, передбачених статями 19, 20,20¹ Закону України ,,Про Державний реєстр виборців”, у відповідності до частини першої статті 43 Виборчого Кодексу України перед друком уточнених списків виборців Хустського району передбачено за п’ять днів до дня голосування - до 19 жовтня 2020 року. Тому просимо своєчасно звертатися до відділу ведення Державного реєстру виборців для уточнення своїх персональних даних і актуалізації їх в базі даних Державного реєстру виборців. Також заяву про уточнення попередніх списків виборців у зазначені терміни можна подати і до виборчої комісії з наданням підтверджуючих документів щодо потрібних змін, з обов’язковим наданням документу, що посвідчує особу.

         Також, на офіційному сайті Державного реєстру виборців  у мережі Інтернет за посиланням www.drv.gov.ua  Ви можете перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру в особистому кабінеті виборця, а також у разі необхідності подати заяви завірені електронним цифровим підписом щодо включення, зміни персональних даних, зміни виборчої адреси.

Зазначаємо

   Відповідно до постанови ЦВК №88 від 18 травня 2020 року  виборці мають право змінити виборчу адресу на відміну від зареєстрованого місця проживання для реалізації свого права голосу на місцевих виборах.  Для цього необхідно було подати до відділу заяву на зміну виборчої адреси за ч.3 ст.8 Закону України "Про Державний реєстр виборців" у паперовому вигляді або скористатись електронним сервісом сайту www.drv.gov.ua та подати електронну заяву завірену електронним цифровим підписом.

 Однак термін падання заяви цього типу завершився 10 вересня 2020 року (частинами третьою, четвертою статті 8 Закону України ,,Про державний реєстр виборців” визначений не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу).

 

16 вересня 2020 року

АЛГОРИТМ ДІЙ ЩОДО ВНЕСЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ДО РЕЄСТРУ У РАЗІ ЗМІНИ АДРЕСИ ПРОЖИВАННЯ та ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ виборців ТА ПОРЯДКУ ЗАПИТІВ у відповідності

до Закону України ,,Про Державний Реєстр Виборців»

( Витяг)

 

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців повідомляє, що з прийняттям Виборчого Кодексу (396-IX від 19.12.2019) внесено деякі зміни до Закону ,,Про Державний реєстр виборців”, які почнуть діяти з 1 липня 2020 року.

             Стислий опис змін: 

Стаття 7, частина 3. Заява про тимчасову зміну місця голосування та про скасування тимчасової зміни місця голосування може бути подана виборцем у будь-який орган ведення Реєстру.

Стаття 13 частина 5, стаття 17 частина 5. Скасування доручень Розпорядника на знищення записів. Знищення записів кратних включень та записів про осіб, які не є виборцями відбувається за наказом керівника органу ведення Реєстру. 

Стаття 19. Звернення щодо включення. Можливість подання заяви в електронному вигляді за електронним підписом, подання заяви (крім Міністерства закордонних справа України (надалі МЗС) і не в електронному вигляді) уповноваженою особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.  Визначення виборчої адреси відділом ведення відповідно частини 4 (для виборців, що не мають зареєстрованого місця проживання).

Стаття 20. Звернення щодо зміни персональних даних. Можливість подання заяви в електронному вигляді за електронним підписом, подання заяви (крім МЗС і не в електронному вигляді) уповноваженою особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.  Визначення виборчої адреси відповідно до фактичного місця проживання на підставі статті 8 частини 3 (мотивоване звернення) та частини 4 (для виборців, що не мають зареєстрованого місця проживання). Обмеження щодо зміни виборчої адреси згідно ч.3, 4 статті 8 – не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу та не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси такого виборця; перелік документів (обгрунтування) – частина 5 стаття 20.

Нова стаття 20¹. Звернення щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи. У разі виявлення виборцем невключення або неправомірного включення до Реєстру іншої особи, недостовірних відомостей Реєстру стосовно іншої особи, він може подати заяву до органу ведення Реєстру за виборчою адресою такої особи. Також можливо подати таку заяву в електронному вигляді за електронним підписом.

Стаття 21. Запит виборця до органу ведення Реєстру. Можливість подання до будь-якого відділу ведення (без прив’язки до виборчої адреси). Тільки два види запитів - 1) щодо змісту своїх персональних даних у Реєстрі та 2) прізвищ, імен, по батькові, дати народження всіх виборців, внесених до Реєстру за його власною виборчою адресою. Особи, яким визначено виборчу адресу відповідно до частини 3 - 6 статті 8, подати запит другого виду не мають можливості. Також можливо подати таку заяву в електронному вигляді за електронним підписом.

Стаття 22. Періодичне поновлення.

     Нові типи відомостей Державної міграційної служби України (ДМС):  про осіб, яким протягом наступного місяця виповниться 18 років та яким оформлено паспорт громадянина України; про виборців, яким протягом попереднього місяця оформлено паспорт громадянина України вперше після досягнення 18-річного віку.

    Суди- новий тип відомості: про осіб, стосовно яких протягом попереднього місяця було прийнято рішення про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, із зазначенням цього строку.

     Також додано можливість подання відомостей в електронному вигляді за електронним підписом, у такому випадку ці відомості на папері не подаються. Подання відомостей за цими новими формами, що затверджені Постановою ЦВК від 13 січня 2011 року № 6 (зі змінами від 2 червня 2020 року) повинно відбуватися з 1 липня 2020 року.

Стаття 24. Здійснення політичними партіями публічного контролю за веденням Реєстру. Під час виборчого процесу доступ у режимі читання до відомостей Реєстру, передбачених пунктами 1–4 частини першої статті 6 та частиною першою статті 7 Закону "Про ДРВ", в установленому розпорядником Реєстру порядку.

Стаття 27, 28.  Складання списків виборців. Попередній список виборців виготовляється в одному примірнику.  Попередній список виборців  для закордонної виборчої дільниці передається відповідній дільничній виборчій комісії в електронному вигляді. Відомості про виборців у списку виборців на закордонній виборчій дільниці зазначаються в порядку, зручному для проведення голосування. 

Стаття 29. Перевірка достовірності відомостей про виборців за допомогою персональних даних Реєстру. Перевірка громадян України, які поставили свої підписи на підписних листах на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, сільського, селищного, міського голови, старости села, селища за народної ініціативи.

Стаття 30. Використання статистичної інформації. Кількість виборців у межах Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст, районів у містах, селищ і сіл, у закордонному виборчому окрузі, а також про кількість виборців, які за своїми виборчими адресами віднесені до відповідних виборчих дільниць, щомісяця, станом на останній день попереднього місяця розміщуються на офіційному веб-сайті ЦВК.

  

       

Виборчий процес — розпочався

 

   Що нового буде для виборця на цих виборах і які права у нього є?

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року №2631-VIII призначено чергові вибори Президента України на неділю, 31 березня 2019 року. Наразі, виборчий процес вже розпочався. Хустський район відноситься до одномандатного виборчого округу № 71, центром якого є місто Хуст. Окружна виборча комісія, склад якої затверджено ЦВК 18 лютого 2019 року вже приступила до роботи і розміщена на другому поверсі адміністративної будівлі Хустської районної ради - вул.Карпатської Січі, 21, м.Хуст, Закарпатська обл., 90400.

Згідно з новою редакцією виборчого Закону на виборах Президента України будуть діяти виборчі дільниці, створені Центральною виборчою комісією напередодні парламентських виборів 2012 року на постійній основі. Зокрема, в Хустському районі буде працювати 50 звичайних виборчих дільниць. Склад виборчих комісій буде сформовано в термін до 12 березня цього року і до  22 березня цього року кожна виборча комісія в складі не менше трьох представників отримає попередній список виборців для загального ознайомлення громадян.

На даний час працівниками відділу ведення Державного реєстру виборців Хустської райдержадміністрації проводиться активна робота з уточнення  відомостей Державного реєстру виборців для складання списків виборців, яка завершиться за 5 днів до дня голосування. Після цього внести зміни до списку виборців можна буде тільки за рішенням суду, але не пізніше, ніж за добу до дня виборів.

Припускаючи, що активність виборців у цьому році буде дуже високою, рекомендуємо громадянам Хустського району не чекати масового напливу виборців на дільниці, а провести перевірку своїх даних заздалегідь у відділі ведення Держреєстру, Уточнити свої персональні дані можна  за адресою: м.Хуст, вул.Карпатської Січі,21,  Хустська райдержадміністрація, каб.3, відділ ведення Державного реєстру виборців. Телефони  для довідок:  4-61-45, 4-67-66. Обов’язково при собі необхідно мати паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища – ще й документ, що підтверджує ці зміни. Прийом громадян здійснюється в період виборчого процесу щоденно, зокрема і у вихідні дні з 8.00-17.00 год. к.ч. Обідня перерва: 12.00 год.-13.00 год. к.ч.

Особливо актуальна ця рекомендація для громадян, у яких проблеми з внесенням до списків виборців були на попередніх виборах. Також перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців можна не виходячи з оселі за допомогою мережі Інтернет. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) та скористатись програмним ресурсом «Особистий кабінет виборця».

Отже, не пізніше, як за вісім днів до дня голосування всім виборцям району, які є зареєстровані, принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні Вам повідомлять про включення Вас до попереднього списку виборців Вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісію, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Якщо Вас запросили і Ваші прізвище, ім'я, по батькові вказані правильно значить все у Вас добре. А якщо Вас не запросили, це привід прийти самому і вияснити причину. Вас радо чекають у виборчій  дільничній комісії та ми — відділ ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації.  

На виборчій дільниці будуть знаходитись попередні списки виборців з якими Ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви, як виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців не пізніше 25 березня 2019 року із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб.  Заяви подані пізніше не розглядатимуться.

А як бути тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися?

Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування.

 Законодавство забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування за п’ять днів до виборів, не змінюючи виборчу адресу.

Таке право є у громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця проживання (відрядження, лікування, тощо). Для цього необхідно особисто звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців в місці свого тимчасового перебування з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю. У списках нової дільниці з'являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення виданого відділом ведення Державного реєстру виборців. Особливістю є те, що якщо приїжджий виборець змінив своє місце голосування, але все таки раптом вирішить голосувати вдома, то у нього це не вийде поки він не здасть видане йому посвідчення в той відділ, який його видав. Але знову ж таки все це можливо тільки до 25 березня, оскільки в цей день реєстр виборців починає формування уточнених списків за якими і буде проводитися голосування. Якраз в уточнений список виборців, включаються громадяни, що змінили місце голосування за власними заявами.

Також, при потребі, члени дільничних виборчих комісій до 25 березня 2019 року, можуть скористатися цією процедурою і подати заяви в наш відділ про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування.

   • звертатися із заявою про тимчасову зміну місця голосування?

Якщо виборець проживає чи перебуває за межами України і має намір голосувати на її території, заява подається до: органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування,
або органу ведення Державного реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України. Якщо виборець проживає чи перебуває в Україні і має намір голосувати в іншій державі, заява подається до: органу ведення Державного реєстру виборців за виборчою адресою заявника або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України. Якщо виборець проживає чи перебуває за межами Україні і має намір голосувати в іншій іноземній державі, заява подається до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

   • може бути мотивовано заяву про тимчасову зміну місця голосування?

Законом України "Про Державний реєстр виборців" (стаття 7) передбачає, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинна бути мотивованим. Зокрема, це може бути робоче відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії. Указане в заяві мотивування повинно підтверджуватися документами (копіями документів), які додаються до неї. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.
Увага! Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

   • документи є достатніми для мотивування заяви про тимчасову зміну місця голосування?

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Такими документами, наприклад, можуть бути: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій, якщо відсутні документи права власності це може бути довідка сільської ради підготовлена на основі акту обстеження депутата місцевої ради щодо факту проживання особи на момент виборів у цьому населеному пункті тощо.

   • можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування шляхом надсилання її поштою?

Ні. Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. При поданні заяви про тимчасову зміну місця голосування громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

   • разі призначення повторного голосування чи потрібно знову змінювати місце голосування?

Так, необхідно. Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово – на день голосування (на конкретну дату). Тобто у разі призначення повторного голосування з виборів Президента України виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

   • може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінити місце голосування виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання?

Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці для голосування, до якої виборець відноситься на підставі відомостей про його виборчу, на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. Для проведення таких змін у виборця повинна бути визначена виборча адреса, яка зазначатиметься у списку виборців.
У випадку звернення до органу ведення Державного реєстру виборців виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або звернувшись до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого проживання.

     Хочемо наголосити, що списки виборців практично формуються Центральною виборчою комісією. Хоча органи ведення Реєстру виготовляють списки, але це лише їх матеріалізація на паперових носіях з електронних файлів, які формуються засобами автоматизованої системи Реєстру. Діюча в Реєстрі підсистема виявлення «двійників» унеможливлює включення одного і того ж виборця до списків на різних дільницях.

           Побажання виборцям

Щоб не залишитися осторонь від виборів, і щоб Ваше ім'я було вписане  у  списки виборців потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у цих списках. А це можна зробити вже сьогодні. Тим самим Ви внесете свій внесок в гідне проведення виборів Президента України. Ну і не забудьте, звичайно прийти проголосувати, адже результат Виборів 31 березня 2019 року  залежить лише від Вас, шановний виборцю.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь