Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Новини

 

Оголошено XI конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Фото без описуВідповідно до наказу Міністерства юстиції України від 06.11.2018 № 3957/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги»

Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 03 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

 

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

1) Зареєструватися на веб-сторінці http://contest.legalaid.gov.ua з 03 по 24 грудня 2018, де заповнити онлайн анкету та біографічну довідку; зазначити адресу електронної пошти для отримання інформації у зв’язку з конкурсом; завантажити скановані копії заяви, заяви, форма якої встановлена Мін’юстом; усіх заповнених сторінок паспорта (чи іншого документа, що посвідчує особу); свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та мотиваційного листа (до 500 слів), складеного у довільній формі.

УВАГА! За фактом реєстрації адвокат отримає повідомлення Координаційного центру з надання правової допомоги про прийняття заявки на опрацювання. Після перевірки наявності надісланих копій документів і відомостей про адвоката в Єдиному реєстрі адвокатів України, адвоката буде поінформовано про їх відповідність чи невідповідність встановленим вимогам за вказаною адвокатом адресою електронної пошти. У разі отримання повідомлення про невідповідність документів встановленим вимогам реєстрацію можна пройти повторно (до завершення строку реєстрації).

Участь у конкурсі можуть брати адвокати, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру адвокатів України.

2) Протягом 28 грудня 2018 року – 09 січня 2019 року пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги», ознайомившись з його матеріалами та склавши перевірочні тестові завдання, що оцінюються автоматично (адреса веб-сторінки дистанційного курсу, логін та пароль будуть зазначені в електронному повідомленні Координаційного центру з надання правової допомоги).

3) Протягом 21 – 22 січня 2019 року (конкретні дата, час і місце проведення будуть повідомлені кожному адвокатові додатково) пройти індивідуальні співбесіди з конкурсною комісією, під час якої адвокати оцінюватимуться за критеріями мотивації до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правової допомоги.

УВАГА! Під час проходження співбесіди із конкурсними комісіями адвокати повинні пред’явити оригінали паспорта та свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги що знаходиться за адресою: м. Хуст вул. Івана Франка,6.

 

               Держава на 96% погасила заборгованість перед адвокатами системи БПД                     за виконану роботу

Фото без описуСтаном на 23 серпня 2018 р. фінансові зобов’язання перед адвокатами, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги (БПД), погашені на 96,5%. Про це повідомив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
«На сьогодні із 181 млн 493 тис грн, які держава мала профінансувати адвокатам за надану правову допомогу, вже сплачено 175 млн 56 тис грн. Хочу подякувати всім адвокатам, які не припинили надавати допомогу малозабезпеченим клієнтам системи БПД в той час, коли з об’єктивних причин були затримки із виплатами», – наголосив Олексій Бонюк.
Нагадаємо, згідно з постановою від 20 червня 2018 року № 424-p Кабінет Міністрів України перерозподілив видатки державного бюджету, передбачені Міністерству юстиції на 2018 рік. Фінансування оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які працюють за контрактами з системою БПД, було збільшено на понад 122 млн грн, а на оплату праці штатних юристів системи було виділено додатково 12 млн грн. Такі потреби були обумовлені неврахуванням у Держбюджеті на 2018 рік зростання розміру оплати за годину роботи адвоката з надання правової допомоги з 2,5 до 5 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та збільшенням категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно із Законом України «Про безоплатну правову допомогу»

 

Шукаємо волонтерів БПД! 

Фото без описуОголошуємо набір волонтерів у сфері надання безоплатної правової допомоги.

➡️ Що потрібно буде робити:

▪️ допомагати центру з надання БВПД забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги;

▪️ проводити правопросвітницьку роботу;

▪️ організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;

▪️ допомагати з іншими завданнями для реалізації повноважень у сфері захисту прав людини.

➡️ Що ми пропонуємо:

- унікальний досвід співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги;

- можливість пройти безкоштовне навчання, (тренінги, курси, семінари тощо) як у сфері волонтерської діяльності, так і в правовій сфері;

-  шанс розширити ділові контакти, покращити навички комунікації.

➡️ Скільки часу займатиме волонтерська діяльність

Ми очікуємо, що волонтери витрачатимуть на волонтерську діяльність 1–3 години на тиждень або не менше 4-х годин на місяць.

➡️ Як стати волонтером БПД

1️.Заповнити анкету: https://cutt.ly/hlq3RxH;

2️. Пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» та отримати електронний сертифікат: http://academy.legalaid.gov.ua;

3️. Пройти співбесіду з представником центру. 

 Деталі тут: https://cutt.ly/2lxrWn4

 

Письмова консультація

 

Фото без описуЯкщо житловий будинок належить Вам на праві власності, проте земельна ділянка перебуває у вашому фактичному користуванні і право власності на неї не оформлено, то тоді дана інформація буде для Вас корисною.

1 крок – Вам необхідно звернутись до землевпорядної організації для розробки документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд. Відповідними спеціалістами буде проведено геодезичну зйомку території ділянки, будівель та споруд, які на ній розміщені. За цими результатами буде сформовано план земельної ділянки.

2 крок – складання технічної документації із землеустрою, а потім вносяться відомості до Державного земельного кадастру на основі вищевказаної документації.

3 крок – подання документів до місцевої ради для прийняття рішення на сесії про передачу у власність земельної ділянки. Рішення вищевказаного органу є підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

4 крок – реєстрація права власності на земельну ділянку і відділі центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або у нотаріуса.

Тому відсутність відповідної документації не є перешкодою для набуття права власності на земельну ділянку, на якій розташовано житловий будинок. Хочемо звернути Вашу увагу на те, що при відчуженні житлового будинку право власності на земельну ділянку, на якій він розташгований припиняється і переходить до нового власника житлового будинку.

Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України отримати безоплатно у приватну власність земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) можливо у таких розмірах: у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

Якщо у Вас виникли додаткові питання, ви можете звернутися до системи безоплатної правової допомоги, зателефонувавши за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні), або відвідати наш сайт - https://www.legalaid.gov.ua/, чи самостійно знайти правову інформацію, що Вас цікавить на сайті правових консультацій - https://wiki.legalaid.gov.ua/.

Дізнатись адресу найближчого місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, можна на сайті системи БПД за посиланням - https://www.legalaid.gov.ua/kontakty/local-centers.

 

Оголошено XIIІ конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

Фото без опису

 

Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 28 травня по 02 серпня 2021 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

1) Зареєструватися

2) Пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги»

3) Пройти індивідуальну співбесіду

 

Детальніше читайте на нашому сайті:  https://bit.ly/2T8N4gq

 

Консультує Хустський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості

 

Фото без описуУ разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, а саме ч. 1 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» має право вимагати:

·         пропорційного зменшення ціни;

·         безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

·         відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Товар неналежної якості підлягає обміну протягом гарантійного строку (строк, протягом якого виробник (продавець, виконавець або будь-яка третя особа) бере на себе зобов'язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв'язку з введенням її в обіг), який зазначається в паспорті на продукцію або будь-якому іншому документі, що додається до продукції.

У разі виявлення недоліків товару протягом встановленого гарантійного терміну з вини виробника споживач має право на:

·         розірвання контракту/угоди і повернення коштів, які були витрачені на покупку;

·         на заміну товару на такий самий, або аналогічний, якщо є в наявності у продавця.

Згідно з цією частиною задовольняються вимоги споживача щодо товарів, гарантійний строк на які не закінчився.

Вимоги споживача, встановлені частиною першою статті 8 Закону України "Про захист прав споживачів", пред'являються на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

На письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі. Для цього продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою статті 8 Закону України "Про захист прав споживачів") зобов'язані створювати (мати) обмінний фонд товарів. Перелік таких товарів визначається Кабінетом Міністрів України.

За кожний день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) та за кожний день затримки усунення недоліків понад установлений строк (чотирнадцять днів) споживачеві виплачується неустойка відповідно в розмірі одного відсотка вартості товару.

 

При усуненні недоліків шляхом заміни комплектуючого виробу або складової частини товару, на які встановлено гарантійні строки, гарантійний строк на новий комплектуючий виріб і складову частину обчислюється починаючи від дня видачі споживачеві товару після ремонту.

За необхідності наявність істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару підтверджується висновком експертизи, яка повинна бути організованою продавцем (виконавцем, виробником) у триденний строк з дня одержання від споживача письмової згоди організувати проведення експертизи продукції.

Експертиза проводиться за рахунок продавця (виконавця, виробника). Якщо у висновках експертизи буде доведено, що недоліки виникли після передачі продукції споживачеві внаслідок порушення ним встановлених правил використання, зберігання чи транспортування або дій третіх осіб, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов'язаний відшкодувати продавцю (виконавцю, підприємству, яке виконує його функції) витрати на проведення експертизи. Споживач, продавець (виконавець, виробник) мають право на оскарження висновків експертизи у судовому порядку.

Строки виконання вимоги заміни товару:

·         за наявності товару – негайно;

·         у разі перевірки якості товару - 14 денний термін;

·         у разі відсутності товару – 2 місячний строк з моменту подання заяви.

Строки пред'явлення вимоги після закінчення гарантійного терміну:

·         протягом установленого строку служби;

·         протягом 10 років, якщо строк служби не встановлено в разі виявлення недоліків з вини виробника.

Перелік та зразки необхідних документів

Розрахунковий документ з позначкою про дату продажу товару, гарантійні зобов'язання, зміст договору з виконавцем робіт (послуг), опис виявлених недоліків, висунуті вимоги (прохання) з документальним підтвердженням факту їх отримання продавцем (виконавцем), отримані заявником відповіді, висновки тощо.

Під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу або відтворити на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надіслати електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти.

Розрахунковий документ має бути виданий або створений в електронній формі не пізніше моменту передачі товару (послуги).

У разі втрати споживачем технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, їх відновлення здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

Позасудовий порядок

Якщо ви хочете уникнути судового розгляду, Ви можете звернутись до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у відповідному регіоні (контакти територіальних органів) у разі відмови продавця, виробника задовольнити вимоги споживача.

Перелік та зразки необхідних документів

У випадку порушення продавцем прав споживача останній має право звернутися до уповноваженого органу з усним, електронним або письмовим зверненням (скаргою).

До письмового звернення (скарги) (зразок) додаються наступні документи:

·         копія звернення до суб'єкта господарювання (продавець);

·         копія документу, який засвідчує факт придбання товару;

·         копія технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу;

·         інші документи, які стосуються розгляду звернення.

Строки розгляду питання

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо продавець встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Судовий порядок

Споживач для захисту своїх прав має право звернутися в порядку позовного провадження до суду за місцем його проживання/перебування, місцем заподіяння шкоди чи виконання договору. При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

Важливо!

Споживачі звільняються від сплати судового збору в усіх судових інстанціях за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав (частина третя статті 22 Закону України "Про захист прав споживачів").

 

Оподаткування земельних ділянок, пільги зі сплати земельного податку

Фото без описуДо нормативно-правових актів, які регулюють питання оподаткування земельних ділянок відносяться: Податковий кодекс України, Земельний кодекс України, Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Лист ДФС України від 19.01.2016 №1656/7/99-99-17-04-02-16 «Про зміни до Податкового кодексу України та індексацію нормативної грошової оцінки земель».

Плата за землю (земельний податок) — це податок, що справляється з юридичних і фізичних осіб за використання земельних ділянок.

Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

Відповідно до Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- пенсіонери (за віком);

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- особи, визнані законом як такі, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пільги для цих категорій осіб поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Податковим кодексом також визначено  земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком. Тому, не сплачується податок за:

- сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій, визначених відповідно до закону такими, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (зон відчуження, безумовного (обов'язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю), і хімічно забруднених сільськогосподарських угідь, на які запроваджено обмеження щодо ведення сільського господарства;

- землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;

- земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку тощо.

Якщо Ви маєте у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то до 1 травня поточного року потрібно подати письмову заяву у довільній формі до податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Якщо право на пільгу у особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року або якщо така особа набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання посеред року, тоді потрібно подати заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу або права власності.

Матеріальне утримання дитини  – один із найголовніших та найважливіших обов’язків батьків                  

 

Матеріальне утримання дитини  – один із найголовніших та найважливіших обов’язків батьків, що випливає не тільки з усталених моральних принципів нашого суспільства, а й чинного законодавства.

Втім, нерідко батьки намагаються ухилитись від сплати аліментів на утримання власної дитини. За це українське законодавство передбачає як цивільну, адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

А тепер про все це детальніше.

 

 Так, за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці, стягнення може бути звернено на заробітну плату, майно боржника.

 

Якщо ж сума несплачених платежів сягнула 4 місяців – тоді державний виконавець вже виносить вмотивовані постанови про тимчасове обмеження боржника у праві:

- виїзду за межі України;  

- керування транспортними засобами;

- користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;

-полювання.

 

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 1 рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 % суми заборгованості зі сплати аліментів; за два роки − у розмірі 30 % суми; за три роки − у розмірі 50 % суми.

 

Боржник все одно не платить. Одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) - у розмірі 1 відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

Водночас, для застосування вказаної відповідальності, повинні бути в наявності дві складові:

- заборгованість виникла зі сплати аліментів, встановлених рішенням суду або за домовленістю між батьками (нотаріально посвідченого договору про сплату аліментів на дитину відповідно до частини першої статті 189 Сімейного кодексу України); 

- наявність вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, що призвели до виникнення заборгованості.

 

- Передбачена також і адміністративна відповідальність за несплату аліментів. Так, статтею 1831 передбачено, що несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання − тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин

 

Крім всього зазначеного, передбачений і найсуворіший вид відповідальності за несплату аліментів –кримінальний. Злісне ухилення від сплати аліментів встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні − карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до 3 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачений цією статтею, − карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років. 

 

Про це також − на нашому сайті:

https://bit.ly/3ebrq2J

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь