Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На допомогу армії

Хустський об’єднаний міський військовий комісаріат

 

Про приписку громадян 2002 року народження до призовних дільниць

 

На підставі Закону України від 25.03.2002 року №2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» (зі змінами) з 21 січня по 29 березня 2019 року оголошується приписка громадян 2002 року народження до призовної дільниці Хустського ОМВК.

Явці для приписки підлягають усі громадяни, які народилися з 1 січня по 31 грудня 2002 року включно, постійно або тимчасово проживають на території м. Хуст та Хустського району, а також громадяни старшого призовного віку, які не були приписані раніше.

Усі громадяни, яким належить з’явитися для приписки до призовної дільниці, зобов’язані прибути за адресою: м. Хуст, вулиця Дружби 11а у визначений для них час, маючи при собі документи, що зазначені у повістці. Громадяни, які не отримали повістку, зобов’язані прибути за вказаною адресою до 01 лютого 2019 року маючи при собі документи, які засвідчують особу.

На підставі ст.14 Закону України від 25.03.2002 року №2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» (зі змінами) керівники підприємств, установ, організацій та навчальних закладів зобов’язані звільнити юнаків, яким необхідно прибути для приписки до призовної дільниці на час, необхідний для проходження приписки і забезпечити їх своєчасну явку до Хустського об’єднаного міського військового комісаріату.

 

Військовий комісар

Хустського об’єднаного міського

військового комісаріату

 

підполковник В. Зубатов

 

Роз'яснення про строкову військову службу громадянам України чоловічої статі, яким виповнилося 18 років, та особам,

які не досягли 27-річного віку

Витяг з Закону України

 «Про військовий обов'язок і військову службу» 

Строкову військову службу громадяни України проходять відповідно до законів України у Збройних Силах України та інших військових формуваннях з метою здобуття військово-облікової спеціальності, набуття практичних навичок і умінь для збройного захисту Вітчизни.

На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Призов громадян України на строкову військову службу включає проходження ними призовної комісії та відправлення їх до військових частин.

Громадяни призовного віку в добровільному порядку можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на умовах, передбачених частиною першою статті 20 цього Закону, та в порядку, визначеному положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Строки проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу визначаються Указом Президента України. Такий указ публікується в засобах масової інформації не пізніш як за місяць до закінчення року, що передує року призову (призовів) громадян України на строкову військову службу, крім указу про призов (призови) громадян України на строкову військову службу в особливий період, який публікується не пізніш як за місяць до початку проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу.

Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:

призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;

у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;

призовники, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік;

керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

У ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків, які передбачають:

переведення на роботу в іншу місцевість;

переїзд на нове місце проживання;

прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання;

направлення за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу.

У разі неявки призовника без поважних причин за викликом районного (міського) військового комісаріату на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом.

Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

Для проведення призову громадян України на строкову військову службу в районах (містах) утворюються призовні комісії

На районні (міські) призовні комісії покладається:

організація медичного огляду призовників та призов громадян України на строкову військову службу з призначенням їх для служби у Збройних Силах України чи іншому військовому формуванні;

надання призовникам відстрочки від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтею 17 цього Закону;

звільнення призовників від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтею 18 цього Закону, взяття їх на облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;

направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні;

направлення до лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання (перебування) громадян, яких визнано тимчасово непридатними до військової служби;

організація роботи з вивчення особистостей призовників, їх морально-ділових якостей та сімейного стану;

направлення до відповідних правоохоронних органів матеріалів на призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу;

внесення на розгляд призовної комісії вищого рівня клопотань щодо надання громадянам України відстрочок від призову на строкову військову службу у випадках, не передбачених цим Законом.

У разі втрати (зміни) підстав щодо надання призовникам відстрочки від призову на строкову військову службу, передбачених цим Законом, призовна комісія може скасувати (змінити) раніше прийняте нею рішення.

Рішення призовної комісії може бути оскаржено громадянином України до призовної комісії вищого рівня або до суду в порядку, передбаченому законом.

Для керівництва і контролю за діяльністю районних (міських) призовних комісій в областях утворюються обласні призовні комісії.

На них покладаються:

керівництво діяльністю районних (міських) призовних комісій;

організація медичного огляду громадян України, які визнані районними (міськими) комісіями з питань приписки або районними (міськими) призовними комісіями непридатними або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я, та громадян України, які заявили про незгоду з результатами медичного огляду чи рішеннями районних (міських) комісій з питань приписки або районних (міських) призовних комісій, а також громадян, які призвані на строкову військову службу безпосередньо перед їх відправленням у військові частини;

перевірка підстав щодо надання відстрочки або звільнення громадян України від призову на строкову військову службу;

контроль за обґрунтованим призначенням призовників для служби у Збройних Силах України чи іншому військовому формуванні з урахуванням їх освіти, досвіду, здібностей, інтересів та особистих можливостей;

розгляд скарг громадян на рішення та дії районних (міських) призовних комісій.

Обласні призовні комісії мають право переглядати та змінювати рішення відповідних районних (міських) призовних комісій та рішень районних (міських) комісій з питань приписки стосовно громадян України, визнаних непридатними до військової служби за станом здоров'я.

Рішення обласних призовних комісій може бути оскаржено до суду в порядку, передбаченому законом.

Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

2. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:

1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;

2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати;

3) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;

4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду;

5) двох і більше дітей;

6) дитину-інваліда;

7) дружину-інваліда;

8)вагітну дружину.

3. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

5. У разі якщо призову на строкову військову службу підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення в запас одного з них.

6. Районна (міська) призовна комісія може прийняти рішення про надання призовнику відстрочки від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, незважаючи на небажання призовника нею скористатися, виходячи при цьому з того, що його призов може суттєво погіршити матеріальне становище осіб, яких відповідно до законодавства він повинен утримувати.

7. Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров'я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;

у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;

в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

9. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав.

10. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.

11. Громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв'язку з отриманням академічної відпустки за станом здоров'я або сімейними обставинами, для догляду за близькими родичами, зазначеними в абзаці третьому частини одинадцятої статті 15 цього Закону, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.

12. У разі переведення призовників, які навчаються у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, для навчання в інший вищий навчальний заклад із зазначеною формою навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається.

13. Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:

педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю;

медичним працівникам, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;

священнослужителям, які закінчили вищі або середні духовні навчальні заклади і займають посаду в релігійних організаціях, що діють за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку, - на час виконання обов’язків священнослужителя;

сільським, селищним, міським головам - на строк виконання ними цих повноважень;

особам, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, - на весь період їх роботи за цією спеціальністю;

резервістам - на весь період служби у військовому резерві;

поліцейським - на весь період їх служби.

Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, - до прийняття відповідного рішення.

15. У випадках, не передбачених цим Законом, відстрочка від призову на строкову військову службу може бути надана призовникам згідно з рішеннями обласних призовних комісій за поданням районних (міських) призовних комісій.

16. Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

17. Призовники, які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, передбачених статтями 17 та 18 цього Закону, і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки, повинні бути призвані під час здійснення чергового призову.

Стаття 18. Звільнення від призову на строкову військову службу

1. Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:

які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;

які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;

які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;

батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;

які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;

яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Строки строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:

для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, - до 18 місяців;

для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр, - до 12 місяців.

Початком проходження військової служби вважається день відправлення у військову частину з обласного збірного пункту - для громадян, призваних на строкову військову службу.

Закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

У разі потреби військовослужбовці строкової військової служби, які вислужили встановлені строки, можуть бути за рішенням Президента України затримані на службі на строк до шести місяців.

Військовослужбовці, звільнені зі строкової військової служби в запас або у відставку, забезпечуються відповідним обмундируванням за переліком, установленим Міністерством оборони України, проїзними документами до місця проживання, харчуванням на час перебування в дорозі, грошовою допомогою в розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України. Військовослужбовці строкової військової служби за їх бажанням можуть бути звільнені в запас у власному цивільному одязі.

Громадяни України мають право на заміну виконання військового обов'язку альтернативною (невійськовою) службою згідно з Конституцією України та Законом України "Про альтернативну (невійськову) службу".

Більше інформації з питань проходження строкової служби можна отримати у військкоматі за місцем проживання

Витяг з Закону України

«Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

Військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Військовослужбовцям строкової військової служби за весь період проходження військової служби надається відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не раніш як через 3 місяці проходження ними строкової військової служби.

Особи, які були призвані на строкову військову службу та військову службу за призовом осіб офіцерського складу в період навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, при звільненні з військової служби зараховуються для продовження навчання до того навчального закладу, де вони навчалися до призову на військову службу, незалежно від форми навчання.

Стаття 14. Пільги військовослужбовцям та членам їх сімей

1. Військовослужбовці мають право на безоплатний проїзд:

1) залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:

а) у відрядження;

б) у відпустку в межах України;

в) при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв'язку з передислокацією військової частини;

г) до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби.

2) всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).

4. Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, користуються правом безоплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів. Вони мають право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом відповідно до закону.

6. При виконанні службових обов'язків, пов'язаних з відрядженням в інші населені пункти, військовослужбовцям відшкодовуються витрати на відрядження в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

8. Військовослужбовці строкової військової служби мають право безоплатно відправляти й одержувати листи. Безоплатними поштовими посилками відправляється особистий одяг громадян, призваних на строкову військову службу.

10. Військовослужбовці та члени їх сімей, які мають право на пільги, гарантії та компенсації відповідно до цього Закону, користуються пільгами, гарантіями та компенсаціями, встановленими для громадян України законами та іншими нормативно-правовими актами, а також рішеннями органів місцевого самоврядування. Якщо такі особи одночасно мають право на отримання однієї і тієї ж пільги, гарантії чи компенсації з кількох підстав, то їм надається за їх вибором пільга, гарантія чи компенсація тільки з однієї підстави, крім випадків, передбачених законами.

12. Військовослужбовець строкової військової служби, якого засуджено до тримання в дисциплінарному батальйоні та члени його сім’ї права на пільги не втрачають.

14. Військовослужбовці та члени їх сімей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, користуються пільгами, передбаченими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Право військових на забезпечення житлом
42044340_286717325492749_2064396208578756608_n.jpg Військовослужбовці за вибором забезпечуються державою житлом або фінансовою компенсацією для найму жилого приміщення, що відповідає встановленим нормативно-правовими актами вимогам та порядку;
 строковики та проживаючі з ними сім’ї згідно з відповідними вимогами житлового законодавства забезпечуються службовим житлом;
 у випадку відсутності службового житла неодружені військові можуть бути безкоштовно розміщені у казармах, сімейні військовослужбовці розміщуються у гуртожитках сімейного типу;
 військова частина зобов’язана оплачувати винайм житла або за бажанням військовика виплачувати фінансову компенсацію для найму такого житла для військовослужбовця;
 контрактники, що вступили до лав ЗСУ, зберігають за собою право на житло, яке було закріплене за ними до підписання контракту. Вступ на службу не може бути причиною зняття з обліку громадян, потребуючих покращення умов проживання на попередньому місці;
 військові, вислуга яких становить не менше 20 років, забезпечуються належними житловими умовами на постійній основі або, за вибором, фінансова компенсація для отримання необхідної житлової площі. Компенсація чи житлове приміщення надаються одноразово протягом усього строку служби при умові не використаного права безоплатної приватизації;
 особи, що були звільнені у зв’язку з інвалідністю чи хворобою, викликаними каліцтвом, контузією, пораненням, одержаними під час виконання військового обов’язку та перебувають на обліку для покращення умов проживання позачергово отримують жилі приміщення в обраних ними для проживання населених пунктах за рахунок військових формувань або органів місцевої виконавчої влади, на обліку яких вони перебувають;
 позачерговим правом на отримання житла за місцем перебування та обліку користуються сім’ї загиблих або зниклих безвісти під час проходження служби військових;
 правом на отримання земельної ділянки під забудову та обслуговування володіють військовослужбовці, вислуга яких становить не менш ніж 17 років;
 військові одноразово наділені правом отримати кредит строком до 20 років на будівництво або придбання житла за умови наявності 20 років військової вислуги з сплатою загальної суми та кредитних відсотків за рахунок державних коштів, затверджених бюджетом на утримання ЗСУ;
 реєстрація військового та членів його сім’ї за місцем дислокації бойового підрозділу або за місцем проживання родичів або інших громадян без врахування розміру житладо отримання житла;
 бронювання займаної військовими та членами їх сімей площі до періоду направлення для проходження подальшої служби за межі України, у випадку наявної військової вислуги не менш ніж 20 років;
 військовослужбовці, вислуга яких становить не менше 20 років, при звільненні з лав ЗСУ, володіють правом безоплатного оформлення приватної власності на приміщення для життя, яке було ними зайняте у будинках державного житлового фонду згідно ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”;
 відповідно до ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” військові, що знаходяться на обліку потребуючих покращення житлових умов громадян, при звільненні залишаються на вищевказаному обліку у бойовому підрозділі до моменту отримання житла з державного житлового фонду або при їх бажанні фінансової компенсації для придбання житла. У разі розформування військових частин, на обліку яких вони перебували військові переходять на облік у військкомати і квартирно-експлуатаційні частини районів та користуються позачерговим правом отримання житлового приміщення;
 у випадку направлення військовика за межі держави або до забдрудненої внаслідок аварії на ЧАЕС місцевості, за ним закріплюється займана ним раніше житлова площа до моменту повернення за умови наявності 20 років військової вислуги.

 

У Хустському військовому комісаріаті готуються до осіннього призову, який почнеться в жовтні 2018 року.

41508771_283728382458310_2271375823648849920_n.jpgПроводиться детальний аналіз облікових даних про кількісний і якісний склад призовників, які проживають у нашому районі, та місті в цілому, організовано проведення всебічного та поглибленого вивчення призовників, які підлягають черговому призову. До роботи з вивчення особистих якостей призовників, особливостей відбору поповнення для режимних частин, порядком проведення бесід і заповнення листків вивчення та інших питань залучаються найбільш досвідчені робітники військового комісаріату, викладачі допризовної підготовки навчальних закладів і офіцери запасу.
Вивчення особистих якостей призовників здійснюється шляхом проведення індивідуальних бесід з призовником, його батьками або особами, що їх замінюють, а також з представниками адміністрації підприємства, установи, організації, навчального закладу, в якому працює (навчається) призовник.
Призовників, які рішенням призовних комісій визнано тимчасово непридатними до строкової військової служби строком до 6 місяців, викликають у військкомати і направляють на лікування з визначенням термінів його завершення.
 "Якщо за своїм релігійним переконанням призовники не можуть проходити строкову військову службу, їх направляють у відділи з питань альтернативної служби для оформлення заяви на проходження альтернативної (невійськової) служби"
 У Командуванні Сухопутних військ ЗСУ відзначають, що зазначені підготовчі заходи дозволять отримати повні об'єктивні дані про наявність і стан призовних ресурсів з тим, щоб виключити можливість призову на строкову військову службу осіб, які мають право на відстрочку, непридатних до військової служби за станом здоров'я, а також не допустити спрямування в режимні частини призовників, які не відповідають вимогам служби в цих частинах.

 

Основні права військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом

41957991_286716115492870_5886847648102612992_n.jpgВійськовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених законами;
 використання військовослужбовців для виконання завдань, не пов’язаних з військовою службою, забороняється та тягне за собою відповідальність згідно із законом;
 для військовослужбовців встановлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, а тим, які виконували службові обов’язки у вихідні, святкові та неробочі дні, відповідний час для відпочинку надається командиром (начальником), як правило, протягом наступного тижня;
 час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби;
 військовослужбовці не можуть бути звільнені з військової служби до набуття права на пенсію за вислугу років, крім випадків визначених Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”;
 грошова допомога при звільненні з військової служби, у випадках передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
 виплата одноразової грошової допомоги у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю під час проходження військової служби, а також інвалідності, що настала в період проходження військової служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби;
 пенсійне забезпечення після звільнення з військової службина підставах та у випадках передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
 особи, звільнені з військової служби без права на пенсію, забезпечуються зайнятістю відповідно до законодавства України про зайнятість населення;
 держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців, які звільняються у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, за станом здоров’я, в разі відповідного звернення зазначених осіб. У разі необхідності соціальну та професійну адаптацію проходять також члени сімей військовослужбовців за їх зверненням. Адаптація зазначеної категорії осіб провадиться за рахунок коштів державного бюджету;
 військовослужбовцям, які мають вислугу військової служби не менше
 10 років та позитивні службові характеристики, дозволяється протягом останнього року перед звільненням з військової служби проходити професійну перепідготовку (тривалістю не менше 500 годин), без стягнення з них платні за навчання та із збереженням забезпечення усіма видами забезпечення;
 військовослужбовці при звільненні з військової служби мають право на вибір місця проживання в будь-якому населеному пункті України або в іншій державі відповідно до законів та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Військовослужбовці мають рівне з іншими громадянами України право на виїзд за кордон у порядку, встановленому законом.

 

Внесено зміни до Порядку підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором

Головне управління ДФС у Закарпатській області повідомляє, що Кабінетом Міністрів України (далі - КМУ) постановою від 22 серпня 2018 року № 650 (далі - Постанова № 650) внесено зміни до постанови КМУ від 30 грудня 2015 року № 1161 «Про порядок підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором» (далі - Постанова № 1161), згідно з якими врегульовано порядок підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил, з метою застосування таким особам пільги з оподаткування військовим збором.
Зазначені зміни підготовлено на виконання положень Податкового кодексу України, згідно з якими тимчасово, на період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення зазначених осіб на період їх безпосередньої участі в операції Об’єднаних сил. Так, змінами, внесеними Постановою № 650, назву Постанови № 1161 після слів «антитерористичній операції» доповнено словами «та/або здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил (ООС)». Також змінами, внесеними Постановою № 650, абзац перший Постанови № 1161 замінено абзацами такого змісту:
"Установити, що підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь:
- в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором здійснюється на підставі витягів з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки про залучення таких осіб до проведення антитерористичної операції та наказів оперативного штабу з управління антитерористичною операцією про прибуття (вибуття) таких осіб до (із) складу сил і засобів, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції;
- у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил (ООС), з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором здійснюється на підставі витягів з наказів Генерального штабу Збройних Сил України про залучення до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, витягів з наказів Командувача об’єднаних сил, командирів оперативно-тактичних угруповань про прибуття (вибуття) до  районівздійсненнятакихзаходів.
У зв’язку з цим абзац другий вважається абзацом четвертим.
Абзац четвертий Постанови № 1161 після слів «антитерористичній операції» доповнено словами «та/або здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил (ООС)».
Постанову № 650 розміщено на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

 

Грошове забезпечення військовослужбовців у 2018 році

З метою підвищення рівня грошового забезпечення військовослужбовців Міністром оборони України було прийнято рішення про збільшення з 1 лютого 2018 року розміру щомісячного преміювання, що збільшило виплачене грошове забезпечення у березні 2018 року (у березні тривала виплата грошового забезпечення за лютий) приблизно на 5 % всім категоріям військовослужбовців.

З 1 березня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, якою передбачено значне збільшення (до 60 %) частки основних видів грошового забезпечення (це оклад за військовим званням, посадовий оклад та надбавка за вислугу років).

До 01.03.2018 ця частка становила лише 10-15% від розміру місячного грошового забезпечення.

Зазначеною постановою передбачається встановлення тарифного розряду за кожною посадою, якій буде зазначено у штатах військових частин. Таких тарифних розрядів буде 60. Посадовий оклад буде обчислюватись виходячи з тарифного розряду за посадою та  розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір окладу за військовим званням також буде залежатиме від встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Скасована щомісячна додаткова грошова винагорода в розмірі 60 %, тобто допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога  у разі звільнення з військової служби буде обчислюватись з повного розміру грошового забезпечення.

Грошове забезпечення військовослужбовців буде включати:

-    посадовий оклад;

-    оклад за військовим званням;

-    надбавку за вислугу років;

-   надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, роботу в умовах режимних обмежень, почесні та спортивні звання;

-    доплати за науковий ступінь та за вчене звання;

-    премію;

- морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування;

-  допомогу після укладення першого контракту (раніше така допомога виплачувалась тільки військовослужбовцям призваним під час мобілізації);

-  допомогу для оздоровлення;

-  матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань;

-   допомогу  у разі звільнення з військової служби.

Порядок встановлення тарифних розрядів за посадами офіцерського складу визначено наказом Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 “Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України”, який зареєстрований у Мінюсті. Наказ надіслано у війська для підготовки  виплати грошового забезпечення за березень. Офіційне опублікування цього наказу очікується наприкінці березня.

Також опрацьовано проект нового Переліку штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу та відповідних їм військових звань і тарифних розрядів, який направлено до Мінюсту для реєстрації. Зазначеним переліком підвищенні тарифні розряди за окремими посадами сержантського корпусу та бойовими посадами.

Крім того, передбачається встановлення за окремими посадами сержантського та старшинського складу тарифних розрядів на рівні посад офіцерського складу, наприклад:

Назва посади

Відповідає тарифному розряду за посадами офіцерського складу

Головний старшина ЗС України

Командир окремого батальйону

Головний старшина Оперативного командування

Старший помічник начальника штабу бригади

Головний старшина бригади

Начальник служби полку

Головний старшина батальйону

Командир окремої роти

 

Наразі триває робота щодо розробки нового Порядку виплати грошового забезпечення та обчислюється фінансовий ресурс для визначення розміру  надбавки за особливості проходження служби та премії.

Очікується підвищення з 1 березня 2018 року (виплата в квітні) рівня грошового забезпечення щонайменше на 5 відсотків.

 

Соціальний захист військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їх сімей

У Хустському військовому комісаріаті керуються Законами України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей ”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ” та іншими нормативно-правовими актами.

До основних завдань з роботи по соціальному забезпеченню  відноситься наступне:

проводиться роз’яснення  основних вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей ”

опрацьовуються та направляються до ОВК документи для забезпечення отримання певними категоріями населення путівок для санаторно-курортного лікування.

допомога у підготуванні необхідного пакету документів для надання статусу учасника бойових дій.

проводиться видача листів талонів на безплатний проїзд один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом з 50-процентною знижкою.

проводиться постійна робота з питань соціального захисту учасників бойових дій..               

Надаються консультації з питань соціального захисту ветеранам військової служби, пенсіонерам Міністерства оборони України та учасникам бойових дій. Проводиться робота з документами, які направляються до УСЗН міста та району з метою виплати матеріальної допомоги громадянам, які звільнені зі строкової служби.  Готуються для подання у УСЗН уточнені списки учасників бойових дій, яким має виплачуватися одноразова грошова допомога до 5 травня.

 

 

5 кроків до контрактника

Крок 1: Прийти до свого районного військового комісаріату та більш детально дізнатися про військову службу у Збройних Силах України. Відвідати військову частину, яка зацікавила та дізнатися про майбутню службу та обрану спеціальність.

Крок 2: Подати усі необхідні документи.

Крок 3: Пройти медичне обстеження, професійний та психологічний відбір.

Крок 4: Підписати контракт, пройти курс навчання за обраною спеціальністю в військових навчальних центрах.

Крок 5: Прийти до обраного місця служби та пройти військову службу за отриманою спеціальністю.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь