Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Протидія домашньому насильству

      Президент України Володимир Зеленський 21 вересня підписав Указ №398/2020 "Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства".

Що робити у випадку насильства в сім’ї?

        Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

       Якщо життя у Вашій сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Заздалегіть продумайте можливі вирішення важливих юридичних питань.  

        Юристи соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді можуть надати вам безкоштовну консультацію, якою варто скористатися.

       Якщо Вам чи Вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов’язково розкажіть про це працівникові поліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.

        Не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо Ви не можете визначитися щодо подальшого життя або Вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними психологічними консультаціями соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?

  • До дільничного інспектора поліції.
  • До інспектора ювенальної превенції поліції
  • До Хустського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
  • До служби у справах дітей Хустської РДА
  • Управління соціального захисту населення Хустської РДА
  • Медичні установи району

Звернення необхідно подавати у письмовій формі із зазначенням своїх повних координат (П.І.Б., місце проживання, контактні телефони).

Державні установи нададуть Вам безоплатну допомогу відповідно до своїх повноважень.

Пам’ятайте, що спричинення будь-якого виду тілесних ушкоджень, а також вчинення будь-яких інших дій проти життя та здоров’я, волі, честі чи гідності особи, а також проти статевої недоторканості, є злочинами.

 За ці та інші правопорушення передбачена кримінальна відповідальність!

 Не дозволяйте нікому принижувати Вас та Вашу сім’ю. Звертайтесь!  

 Ми разом поборемо насильство в сім’ї.

       Хустський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 

 

УКАЗ ПРИЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІД 21.09.2020 №398

 

             
Контактна  інформація спеціально уповноважених та інших органів районної держадміністрації у сфері запобігання та протидії домашньому насильству
№ з/п Район, місто, ОТГ Структурний підрозділ у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (назва, керівник,телефони, е-mail) Служба у справах дітей (назва, керівник,телефони, е-mail) Уповноважені підрозділи органів Нацполіції (назва, керівник,телефони, е-mail) Органи управління освітою (назва, керівник,телефони, е-mail) Органи охорони здоров’я                   (назва, керівник,телефони та    е-mail) Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (назва, керівник,телефони, е-mail)
1 2 3 4 5 6 7 8
1 Хустський Управління соціального захисту населення, Мойсей Михайло Іванович-начальник, (03142)44332, hrupravl@meta.ua; Фречка Любов Степанівна-завідувач сектору, 0672546023 Служба у справах дітей Хустської РДА, Вайнраух Любов Йосипівна-начальник, 0673029007, ditu2017@ukr.net  Хустський ВП ГУНП в Закарпатській області Щадей Василь Володимирович-начальник, (03142)43555; Гомечко Василь Іванович-начальник сектору превенції, 0673033097; Ворон Іван Юрійович-старший інспектор з ювенальної превенції сектору превенції,  0974311265; Орос Роман Васильович-заступник начальника сектору превенції, 0987676332 Відділ освіти Хустської РДА, Калинич Михайло Михайлович-начальник, (03142)44311, rayosvita_khust@ukr.net; Антал Любов Дмитрівна-головний спеціаліст,  (03142)43574 КНП "Хустська районна лікарня ім.О.П.Віцинського", Пристая Михайло Михайлович-директор, 0673124509; hustlik@ukr.net;  Біцко Іван Васильович-заступник директора з дитинства та пологової допомоги, 0677791995. КНП "Хустський центр первинної медико-санітарної допомоги" Такова Тетяна Іванівна -в.о.директора центру, 0673124641, hcpmsd@meta.ua; Шпілька Наталія Василівна-заступник директора, 0972232853 Хустський місцевий центр надання безоплатної вторинної правової допомоги, Богдан Аліса Антонівна-директор, (03142)51801, 0985698945, hust.zakarpattya@iegalaid.uz.ua. Келемен Діана Володимирівна-заступник начальника відділу, 0969425498, dianakelemenv@gmail.com

                           

 

Інформація щодо відповідальних у Хустському районі за реалізацію державної політики

у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі

 

Територія

(район)

Заступник голови РДА/міського голови ОТГ, відповідального за вказаний напрямок, ПІБ, посада, контакти

Розпорядчий документ, яким визначено відповідального заступника голови та внесено зміни до розподілу обов’язків між головою та його заступниками

Наявність структурного підрозділу з питань сім»ї (для РДА) / виконавчих органів (уповноважених осіб) з питань сім’ї (для виконавчих органів міських рад та ОТГ)

Кількість одиниць за штатним розписом / фактично працюючих

Працівники структурного підрозділу з питань сім’ї (для РДА) / виконавчих органів з питань сім’ї (для виконавчих органів міських рад та ОТГ), ПІБ, посада, контакти

Відповідальні працівники (структурні підрозділи), які проводять роботу із прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування

Розпорядчий документ, яким створено/внесено зміни до Координаційної ради

Інформація щодо створених та запланованих притулків для осіб, які постраждали від насильства (якщо не передбачається – аргументи)

Інформація щодо створених та запланованих мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства (якщо не передбачається – аргументи)

Інформація щодо впровадження та застосування корекційних програм

Хустський

 

 

 

Попович Михайло Мафтейович

заступник голови районної державної

адміністрації

тел..

0982654860

Розпорядження

голови районної державної  адміністрації

від 04.01.2019 № 8

Сектор координації суб’єктів, що надають соціальні послуги та НДО і у справах сім’ї та дітей

управління соціального захисту населення  Хустської РДА

2

Завідувач сектору  Фречка Любов Степанівна

тел.0672546023

 

головний спеціаліст Воротинцева Наталія Степанівна

тел.0686156884

 

Завідувач сектору  Фречка Любов Степанівна

тел.0672546023

 

 

Розпорядження голови №355 від 04.09.2013 „Про районну координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми (із змінами)”

 

Не передбачено, у зв’язку з недостатністю  коштів  у районному бюджеті

Не передбачено, у зв’язку з  недостатністю коштів у районному бюджеті

Не передбачено, у зв’язку з  недостатністю коштів у районному бюджеті

Попередження насильства у сім'ї

Доволі тривалий час в Україні ставлення до домашнього насильства залишалось суто "домашнім", а суспільство переважно закривало очі на сімейні проблеми.
 Майже 17 років у нас діяв закон "Про попередження насильства в сім'ї", який передбачав заходи та повноваження органів державної влади у запобіганні та реагуванні на факти застосування фізичної сили в родинах. Однак, в реальному житті постраждалі члени сім'ї та діти частіше залишались сам на сам із домашнім терором, і ніякої дієвої реакції від державних органів, як правило, не було. Причин такої ситуації чимало — недостатня законодавча регламентація, страх потерпілих звернутися по допомогу, відсутність реагування, насамперед, з боку поліції, складність фіксації та доведення факту насильства.
 Минулий рік став переломним у питаннях прав людини не лише в Україні, а й у всьому світі. Слова "фемінізм" та "насильство" стали найбільш запитуваними у пошукових інтернет-системах. Намагаючись вирішити проблему домашнього насильства, у грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству", в якому запропоновано новий підхід (із використанням європейських стандартів) до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві. Новий закон набув чинності з 7 січня 2018 року.
 Під домашнє насильство тепер підпадає будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь. Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступеню зв'язку, особи, які спільно проживали або проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов'язані спільним побутом, мають спільні права та обов'язки). Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такого насильства.
 У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою як до органів поліції за місцем свого проживання (перебування), так і до виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки та піклування, навчальних закладів (якщо постраждалі — діти), установ охорони здоров'я. Можна повідомити про насильство і через кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству — державну установу, територіальні підрозділи якої планується відкрити у кожному регіоні. Державний кол-центр поки у процесі створення, а поки громадяни можуть користуватися гарячими лініями громадської організації "Ла-Страда Україна".
 Постраждалі мають право одразу або в подальшому звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника. До того ж постраждалі мають право користуватися безоплатними послугами адвокатів Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а за подання таких заяв до суду — судовий збір не сплачується.
 Потерпіла особа може вимагати від кривдника компенсації: її витрат на лікування, отримання консультацій або на оренду житла, яке вона винаймає з метою уникнення домашнього насильства, витрат на утримання дітей чи інших членів сім'ї, які перебувають (перебували) на утриманні кривдника.
 До кривдника можуть бути застосовані наступні спеціальні заходи:
 1) терміновий заборонний припис. Поліція може заборонити проживати, контактувати з постраждалою людиною як на підставі її заяви, так і за власною ініціативою у разі існування загрози її життю чи здоров'ю. При цьому заборона перебувати разом кривднику і постраждалій особі не залежить від того, кому належить помешкання — постраждалому, кривднику, їхньою спільною власністю. Строк дії цих заборон — 10 днів.
 2) обмежувальний припис – застосовується на підставі судового рішення за заявою постраждалої особи (або її представника). Суд розглядає справу про видачу обмежувального припису не пізніше 72 годин після надходження до суду заяви про видачу обмежувального припису. Кривдника викликають до суду через розміщення оголошення на офіційному сайті суду. Однак судовий розгляд можуть провести і без виклику та участі кривдника, якщо того вимагає безпека постраждалої особи. Таким приписом людині може бути: заборонено перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою; зобов'язано усунути перешкоди у користуванні майном; обмежено спілкування з постраждалою дитиною; заборонено наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування); заборонено особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику тощо.
 Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання. Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців, та може бути продовжений судом ще на шість місяців.
 Крім того, усі факти домашнього насильства, інформація про кривдника (незалежно від його згоди), а також про постраждалих (за їхньою згодою) вносяться до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
 Всі ці заходи — не є покараннями (ані адміністративними, ані кримінальними). Це — так звані запобіжні заходи, які дозволяють державним органам оперативно зреагувати на факти домашнього насильства, припинити його вчинення та усунути загрозу повторного насильства. Проте застосування таких заходів зовсім не означає, що кривдника не притягнуть до адміністративної або кримінальної відповідальності за наявності підстав.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь