Новини
Отримали дохід від продажу сільськогосподарської продукції у 2020 році – задекларуйте його
Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари підлягають декларуванню та оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (18 %) та військовим збором (1,5 %).
Декларація про майновий стан і доходи за 2020 рік подається до 01 травня 2021 року (останній день – 30.04.2021 року).
Фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями, зі сплатою відповідних податків і зборів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – до відповідних цільових фондів, згідно з вимогами чинного законодавства.
Звертаємо увагу, що фізичні особи – платники податків мають можливість подати Декларацію в електронній формі.
Щоб подати Декларацію в електронному вигляді через Електронний кабінет, платнику необхідно отримати кваліфікований електронний підпис у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або у іншого надавача електронних довірчих послуг.
При направленні Декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Детальніше за посиланням: http://bit.ly/3r8586w
Хустська ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області
Декларування 2021: податок на спадщину залежить від ступеня споріднення спадкодавця і спадкоємця
В Хустській ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області нагадують, що триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року. Громадяни, які, зокрема, протягом минулого року отримали спадщину, повинні її задекларувати. Але, слід взяти до уваги, що оподаткування об’єктів спадщини залежить від ступеня споріднення спадкодавця і спадкоємця та резидентського статусу, а саме:
- об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб;
- об’єкти спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за ставкою 5% від вартості об’єкта;
- для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента застосовується ставка 18%.
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Отже, фізичні особи, що одержали дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу. Такі фізичні особи можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.
Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується за ставками 5% та 18%, зобов'язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року (не пізніше 30 квітня 2021 року).
Хустська ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області
Де платник податків може дізнатись про банківські реквізити для сплати податків, зборів, єдиного внеску, митних та інших платежів
до бюджету?
Платник податків для отримання банківських реквізитів для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов´язкове державне соціальне страхування, митних та інших платежів до бюджету необхідно звернутись до контролюючого органу ДФС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.
Крім того, інформація про реквізити рахунків, відкритих в органах Державної казначейської служби України в розрізі адміністративно – територіальних одиниць України, оприлюднена на офіційному веб-порталі ДФС в рубриці Головна/Бюджетні рахунки (sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki) та рубриці Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальноообов´язкове державне соціальне страхування (sfs.gov.ua/zkonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/). Водночас платник податків в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини електронного кабінету має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.
Оголошення
Хустське управління ГУ ДФС у Закарпатській області повторно повідомляє, що у зв’язку із запровадженням централізованої моделі виконання дохідної частини державного та місцевих бюджетів з 02.07.2018 року змінено реквізити рахунків по зарахуванню платежів до бюджетів. А тому, просимо платників податків бути уважними при здійсненні платежів. Інформацію про розрахункові рахунки можна отримати в Хустському управлінні (каб.39) або за номером телефону 4-40-11.
Надходження коштів до Зведеного бюджету забезпечено більше ніж на 100 відсотків
Як повідомили фахівці відділу моніторингу доходів та обліково – звітних систем Хустської ОДПІ, завдяки зусиллям платників податків Хустщини протягом січня - серпня 2018 року прогнозні показники надходжень до Зведеного бюджету забезпечено на 105,2 відс., і фактично склали 261,7 млн.грн. (при доведеному прогнозному завданні 248,7 млн.грн.).
Збір платежів до Державного бюджету склав 88,3 млн.грн., до місцевих бюджетів надійшло податків і зборів в сумі 17,3 млн. грн., що на 21,3 відсотка, або на 30 млн.грн. більше, ніж за січень – серпень 2017 року.
Найбільш питому вагу , а саме 55 відс. в загальній сумі надходжень складає податок на доходи з фізичних осіб, якого станом на 01.09.2018 року надійшло у сумі 145 млн.грн.; по податку на прибуток підприємств надійшло 13,7 млн.грн.; по податку на додану вартість мобілізовано 22,6 млн.грн. Збір платежів по єдиному соціальному внеску за січень - серпень 2018 року склав 160,7 млн.грн. Проти результатів роботи січня – серпня минулого року приріст надходжень до Зведеного бюджету становить 50,5 млн. грн. або 23,9 відсотка.
Хустська ОДПІ
ГУ ДФС у Закарпатській області