Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Закарпатті діє безоплатна послуга раннього втручання

Дата: 17.07.2025 18:40
Кількість переглядів: 17

Комплексна підтримка родин, які виховують дітей з інвалідністю чи ризиком виникнення порушень у розвитку, допомога в корегуванні певних психоемоційних та фізичних особливостей малечі від народження до 4 років – на це спрямована послуга раннього втручання.

На Закарпатті її у спеціалізованих закладах і під час домашніх візитів безоплатно надають 4 мультидисциплінарні команди – фахівці відділень раннього втручання Обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю в Міжгір’ї, Сваляві, Дубовому та на базі реабілітаційного центру «Дорога життя» в Ужгороді.

Успішний результат роботи цих спеціалістів насамперед залежить від вчасного звернення батьків за допомогою, оперативного діагностування порушень у розвитку дитини та якнайшвидшого початку надання допомоги. На цьому під час засідання профільної обласної робочої групи наголосила директорка департаменту соціального захисту населення ОВА, заступниця керівника групи Ольга Травіна.

Важливими в цьому процесі є інструменти прескринінгу. Одним із них є безоплатний мобільний застосунок «Мій малюк». Він допомагає батькам та фахівцям стежити за нормами зростання дитини від народження до 3 років і вчасно виявляти її потребу в особливій підтримці.

«Обізнаність про доступні можливості допомоги – перший крок на шляху до соціальної та психоемоційної стабільності родин, які виховують таких дітей, – відзначила Ольга Травіна. – На Закарпатті послуга раннього втручання працює вже 18 років. Її масштабування зараз є невід’ємною частиною обласного плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року».

За її словами, кількість дітей, котрі потребують такої спеціалізованої допомоги, в області зростає. Лише за десять місяців минулого року показники збільшилася на 33 % – від 3 300 дітей у лютому до 4 400 у грудні.

Під час засідання обласної робочої групи також обговорили механізми направлення родин з дітьми до профільних фахівців і результати діяльності ГО «Українська асоціація раннього втручання» на Закарпатті. Йшлося і про перспективи втілення в тергромадах області експериментального проєкту щодо запровадження договірної форми надання соціальної складової цієї послуги.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь