Мирослав Білецький разом з ветеранами перевірив Ужгород на безбар'єрність
Голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький разом із ветеранами, спортсменами нашої команди з адаптивного спорту «CS Gladiator» Костянтином Кашулою та Юрієм Бідюком прогулялися центральними вулицями Ужгорода. У межах Національного тижня безбар’єрності інспектували доступність проїзду тротуарами міста.
Обидва військові – на протезах, для ефективнішої перевірки взяли і крісло колісне. Одне з перших зауважень – повна непристосованість пандусу в Ужгородській міській дитячій поліклініці. Туди не заїде людина у кріслі колісному, досить складно туди потрапити і мамі з дитячим візком.
«Зафіксували це порушення, комунікуємо із місцевою владою, щоб усунути його у найкоротші терміни», – підкреслив очільник Закарпатської області.
Поряд із будівлею ОВА за останні 2 роки багато тротуарів відремонтували й облаштували для потреб людей з інвалідністю. Однак не всі. І хоч для тих, у кого нема порушень опорно-рухового апарату спуск і підйом на дорогу здаються невисокими, однак ветерани з кріслом колісним продемонстрували, наскільки проблематично без сторонньої допомоги проїхати у таких місцях. Того ж дня стартувало їх облаштування відповідно до вимог безбар’єрності.
Інша складність для людей із протезами та на кріслах колісних – стара бруківка в історичній частині міста. Вона дуже слизька для проїзду, особливо у дощову погоду.
«Поцікавився, яке покриття для них зручне, і отримав відповідь, яка вразила. Хлопці, які воювали, у бою втратили кінцівки, непокояться через те, що коли влада почне ремонтували тротуари і пішохідні зони для їхніх потреб, громадськість обурюватиметься, що на це витрачають кошти з бюджетів в умовах воєнного стану», – прокоментував Мирослав Білецький.
Наше завдання – підтримувати не тільки тих наших захисників, котрі на передовій, а й подбати про ветеранів, які повернулися додому.
«Свобода вільно рухатись вулицями рідного міста – це про гідність, повагу та турботу. На жаль, наші міста і села роками не були пристосовані для потреб людей з інвалідністю: вузькі двері, високі пороги, сходи, відсутність ліфтів – список можна продовжувати», – додав голова ОВА.
Однак він зауважив, що ситуація покращується завдяки реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору. Крок за кроком міста, культурні об’єкти, медичні заклади ставатимуть доступнішими. Головними радниками та експертами у цій справі будуть саме військові та цивільні з інвалідністю.
За підсумками Національного тижня безбар’єрності в ОВА відбудеться круглий стіл, де врахують усі зауваження, побажання, сформують план та перелік об’єктів, які слід ремонтувати передусім.