Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інноваційний STEM-центр в Ужгороді – п'ять лабораторій для розвитку дітей та молоді

Дата: 08.05.2025 11:52
Кількість переглядів: 26

STEM-центри – сучасні простори для навчання, розвитку, експериментів і творчості. Тут діти та молодь можуть не тільки здобути практичні знання з точних і природничих наук, а й опанувати універсальні навички та компетентності. Такі центри на базі закладів загальної середньої освіти, вишів та позашкілля в різних регіонах України створюють з 2019 року.

Один із них працює й на Закарпатті. За координації та підтримки ОВА, фінансування Дитячого фонду ООН та з обласного бюджету інноваційний простір облаштували в обласному центрі дитячої та юнацької творчості «ПАДіЮН».

STEM-центр в Ужгороді відвідав заступник голови обласної військової адміністрації Юрій Гузинець. Разом з представниками профільного департаменту обласної військової адміністрації, ЮНІСЕФ та іншими він ознайомився з роботою навчальних лабораторій, поспілкувався з учнями та педагогами.

«У сучасному світі важко обійтися без STEM-компетентностей. Знання з математики, природничих наук, цифрових технологій та інженерії – те, що наші діти повинні опановувати ще в школі. Не менш важливо – вчитися самостійно шукати нестандартні рішення, займатися дослідницькою роботою, розвивати творче мислення, технічну грамотність і вміння застосовувати знання на практиці. Саме на це й спрямовані STEM-центри», – підкреслив Юрій Гузинець.

Заступник очільника краю подякував команді ЮНІСЕФ за всебічну підтримку дітей та молоді Закарпаття, допомогу в реалізації важливих ініціатив. За його словами, у планах – забезпечити доступ до STEM-центру для школярів не лише з Ужгорода, а й з інших громад області, а також розширити мережу таких осередків.

Зараз в освітньому центрі в Ужгороді працює пʼять навчальних кабінетів:

  • у STEАM-хабі проводять семінари, воркшопи, майстер-класи й інші активності;
  • у технолабі вивчають основи програмування, 3D-друку, прототипування, векторної графіки, лазерного різання й фрезування;
  • в екологічній лабораторії учні досліджують природні процеси через експерименти;
  • у фото-відеолабораторії працюють над упорядкуванням альбому світлин закарпатського народного одягу;
  • у 3D-студії створюють унікальні проєкти для популяризації культурної й історичної спадщини Закарпаття.

Головне завдання і спільна мета – допомогти дітям реалізовувати свій потенціал, серед безлічі можливостей знайти ті, які будуть цікаві саме їм, даватимуть наснагу та бажання самовдосконалюватися.

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь