Покращуйте кібергігієну разом з Дія.Освіта!

Дата: 17.08.2024 10:55

Усучасному світі смартфон чи комп’ютер — це не просто пристрій, а справжній центр вашого життя. У ньому зберігаються ваші паролі, фото або особисті повідомлення, які можуть потрапити до рук зловмисників.

Кібергігієна — це набір правил і практик, які допомагають захистити себе та особисті дані в інтернеті.

Хоча ви й проводите багато часу онлайн, основні правила безпеки часто залишаються для вас загадкою. Розібратися з ними можна на Дія.Освіта.

Освітні продукти, що були створені з ініціативи Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та Мінцифри для платформи Дія.Освіта побудовані так, щоб кожен та кожна дізналися для себе корисне.

Освітні серіали за напрямом кібергігєни

Освітній серіал «Кібергігієна для молоді»

Основні правила безпеки в інтернеті для молоді, які допоможуть захистити свої дані від хакерів.

Освітній серіал «Кібергігієна: як захиститися від фішингу»

Огляд сучасних методів фішингу й рекомендації, як їм протистояти та як карати шахраїв.

Освітній серіал «Базові знання з кібергігієни»

Ключові правила інтернет-безпеки та поради щодо захисту особистих даних від кіберзлочинців.

Освітній серіал «Персональна кібергігієна»

Базові правила гігієни в інтернеті.

Щоб підвищити рівень безпеки в цифровому світі під час війни, радимо ще раз перевірити, чи дотримуєтеся ви основних правил кібергігієни.

Також нагадуємо:

• користуватися лише офіційними джерелами та сторінками держслужбовців та установ;
  • не вестися на фейкові рекламні дописи від псевдосторінок;
  • не поширювати інформацію про переміщення військ — це допомагає ворогу!

Симулятори з кібергігієни

Симулятор «Кібергігієна: як захиститися від фішингу»

Перевірте, чи вмієте розпізнавати фішинг та чи знаєте, як від нього вберегтися.

Симулятор «Персональна кібергігієна»

Перевірте свої знання з основ кібергігієни за допомогою симулятора.

Знаєте все про власну безпеку в онлайні й хочете подбати про близьких?

Вам знадобиться стратегія — як краще пояснювати та навчати онлайн-обізнаності дітей і людей елегантного віку.

Для користувачів різного віку в інтернеті діють схожі базові безпекові правила. І безліч способів, як ми можемо просто допомогти дотримуватися їх.

Тест Кіберграм

Швидкий тест на знання базових принципів безпеки в цифровому середовищі, який містить лише 15 питань.