В області створюють ініціативну групу національних меншин
Триває робота зі створення ініціативної групи національних меншин у Закарпатській області. Вона має на меті об’єднати зусилля органів державної влади та представників етнічних спільнот регіону задля забезпечення дотримання їхніх прав і розв'язання нагальних питань.
Ініціативну групу створюють у межах проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні».
До її складу увійдуть представники структурних підрозділів ОВА та всіх нацменшин, що зараз компактно проживають у нашій області. Разом вони будуть вивчати актуальні потреби етнічних спільнот та формуватимуть план роботи з реалізації необхідних програм і заходів.
Етапи створення та особливості функціонування ініціативної групи сьогодні обговорили в обласній військовій адміністрації. Її потенційних членів від імені керівництва краю привітав директор департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Роман Молдавчук:
«Створення ініціативної групи на рівні області важливе для Закарпаття, зважаючи на кількість національних спільнот, які тут проживають. Відрадно, що до впровадження такої ініціативи Ради Європи безпосередньо долучаються громадські організації. Своєю чергою ми готові надати всю необхідну підтримку».
Зараз основне завдання – спільно знайти нові шляхи реалізації державної політики щодо підтримки національних спільнот. Найефективніше це вдасться здійснити за активної участі їхніх представників.
«Два роки тому ми розпочали цю ініціативу в 5 областях України – Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Одеській та Чернігівській. Ідея полягала в тому, щоб об’єднати представників національних спільнот та органів місцевої влади для спільного обговорення наявних потреб, заходів і проєктів. За підсумками пілоту виявилося, що насправді є багато чутливих питань, які потребують консолідації зусиль», – наголосила представниця Офісу Ради Європи в Україні та менеджерка проєкту Земфіра Кондур.
За її словами, тоді ініціативні групи створювалися при міських радах чи тергромадах, а зараз розглядають можливість перейти на інший рівень, щоб допомогти в реалізації прав та вирішенні тих потреб, які є в представників національних спільнот. Рада Європи протягом року надаватиме фінансову та грантову підтримку на втілення заходів.
Координувати роботу ініціативної групи будуть заступник директора департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА Олександр Лях та експертка Офісу Ради Європи, координаторка ініціативної групи в Закарпатській області Елеонора Кулчар.
Під час зустрічі представники громадських організацій мали можливість розповісти про потреби своєї національної спільноти та обговорити актуальні питання.