На Закарпатті стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 25.11.2023 15:50

«Заради життя без насильства» – вулична акція під такою назвою сьогодні відбулася на Театральній площі в Ужгороді.

Вона відкрила цикл заходів, які планують провести на Закарпатті в межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Остання покликана підвищити обізнаність людей про форми насильства, алгоритми запобігання та комплексного реагування на будь-які його прояви.

Тематичні івенти й активності протягом 25 листопада – 10 грудня відбудуться у всіх куточках області. На цьому під час відкриття заходу наголосила заступниця директора департаменту соціального захисту населення ОВА Наталія Омелянюк.

Вона додала, що ця щорічна загальнонаціональна кампанія охоплює важливі дати:

• Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок (25 листопада);
  • Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня);
  • Міжнародний день боротьби з рабством (2 грудня);
  • Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями (3 грудня);
  • Міжнародний день волонтера (5 грудня);
  • Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі (6 грудня);
  • Міжнародний день прав людини (10 грудня).

Акція «16 днів проти насильства» – ще одна нагода нагадати всім, що факти насильства не можна терпіти чи замовчувати. Домашньому насильству, насильству за ознакою статі, стосовно дітей та іншим його формам потрібно протидіяти.

У межах вуличного заходу «Заради життя без насильства» мешканцям та гостям обласного центру Закарпаття роздавали брошури, буклети й візитівки з інформацією про те, як діяти, куди звертатися та де отримати допомогу, якщо стали учасником чи свідком насильства. Учасники акції отримали парасольки, які символізують захист постраждалих від цього жахливого злочину, та відвідали виставку фотопортретів жінок, які перебувають у російському полоні чи окупації.

До організації й проведення заходу також долучилися представники Управління патрульної поліції та Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Ужгородської міської ради, Обласного центру соціальних служб, Обласного центру соціально-психологічної допомоги, УВКБ ООН, громадських організацій «Неємія», Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» та інші.

План заходів проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в нашій області доступний за посиланням.

Фото без опису