На Закарпатті презентували результати реалізації міжнародного проєкту «BioSecurity»

Дата: 18.10.2023 08:03

Сьогодні на Закарпатті презентували результати реалізації проєкту транскордонного співробітництва «BioSecurity».

Під час фінальної конференції заступник голови ОВА Василь Іванчо разом із партнерськими організаціями з України, Румунії, Угорщини та Словаччини підбили підсумки роботи, зокрема щодо запровадження спільних дій у разі виявлення і задля запобігання небезпечних інфекцій у Карпатському регіоні.

Йдеться про встановлення взаємодії між професійними установами в прикордонних регіонах та посилення, модернізацію лабораторій.

Так, у межах проєкту за грантові кошти в Закарпатську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби закупили чимало необхідного обладнання для роботи в напрямку виявлення та запобігання інфекцій: потужну систему очищення води, УФ-бокс для проведення ПЛР, гомогенізатор, пристрій сухого льоду, системи для ПЛР у реальному часі тощо.

«Це устаткування допоможе нам розв'язувати ті важливі питання, які сьогодні на порядку денному епідемічної безпекової ситуації. Дякую кожному, хто долучився до втілення проєкту.

На цьому наша співпраця з країнами-партнерами як у межах нового програмного періоду 2021-2027, так і точково за різними напрямками буде продовжуватися й надалі», – наголосив Василь Іванчо.