Як отримати електронний лікарняний

Дата: 11.09.2023 15:22

● У разі погіршення стану здоровʼя слід обов’язково звернутися до лікаря.

● Лікар встановить факт тимчасової непрацездатності та сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) у реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.

● Далі лікар підпише МВТН своїм кваліфікованим електронним підписом (КЕП), після цього ви отримаєте смс-повідомлення з номером МВТН.

● Автоматично дані з МВТН направляються в електронний реєстр листків непрацездатності, де на підставі наявних в реєстрі застрахованих осіб даних та з використання цих даних буде сформовано е-лікарняний.

● Далі ви отримаєте смс-повідомлення від Пенсійного фонду з номером лікарняного.

● Проінформуйте свого роботодавця про період непрацездатності, зателефонувавши або переславши номер лікарняного.

Роботодавець в кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду перегляне листок непрацездатності і через 7 днів після дати його закриття може сплачувати його.