Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Понад 11 тисяч українців отримали ваучер на навчання за кошти держави

Дата: 25.08.2023 16:55
Кількість переглядів: 88

Зпочатку 2023 року 11 307 українців отримали ваучер на навчання за державний кошт та зможуть здобути нову професію або спеціальність, щоб бути більш конкурентними на ринку праці. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Зменшення рівня безробіття та покращення ситуації на ринку праці є одним з пріоритетів для Уряду. Серед низки заходів, які ми здійснюємо для цього - надання нашим громадянам можливості за державний кошт пройти навчання та отримати нову, більш затребувану на ринку праці спеціальність або професію. Українці можуть звернутись до Державної служби зайнятості та отримати ваучер на навчання майже на 27 тисяч грн та використати його для оплати навчання, обравши заклад освіти на власний розсуд. З початку цього року видано 11 307 таких ваучерів. Загалом держава вже профінансувала навчання українців на 59 млн грн”, – повідомила Юлія Свириденко.

Найпопулярнішими спеціальностями, які опановують нині українці, є медсестринство, психологія, соціальна робота, а також професії – кухар, водій автотранспортних засобів, електрогазозварник, охоронник, тракторист-машиніст, кондитер, електромонтер, швачка, водій навантажувача.

Загалом ваучер можна використати для навчання за 123 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на таку освітню діяльність.

Ваучер дає людині право безоплатно пройти навчання у закладах освіти чи у роботодавця за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей. Його вартість – майже 27 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або людина доплачує за навчання самостійно.

На підставі ваучера здійснюються:

 • перепідготовка за робітничою професією;
 • підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;
 • підготовка на наступному рівні освіти;
 • спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями.

Отримати ваучер можуть окремі категорії громадян, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3-х років. Зокрема, це:

 • особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;
 • особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію;
 • особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, здійсненні заходів із забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф, до досягнення ними пенсійного віку;
 • внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
 • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
 • особи, які у період дії воєнного стану в Україні отримали поранення внаслідок військової агресії;
 • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Щоб отримати ваучер на навчання необхідно:

 • обрати спеціальність, професію та місце навчання;
 • звернутися до центру зайнятості із заявою та документами (основні - паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо) або подати заявку онлайн на вебсайті Державної служби зайнятості.

Впродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості людина має укласти договір про навчання з закладом освіти.

Міністерство економіки України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь