З 1 до 7 серпня триватиме Всесвітній тиждень грудного вигодовування

Дата: 01.08.2023 14:51

Фото без описуДо Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування команда МОЗ зібрала цікаві факти:

✅ Жіноче молоко – унікальний продукт, що містить понад 1000 компонентів і речовини, які неможливо синтезувати штучно.

✅ Годувати грудьми економічно вигідно, це безпечна та завжди доступна їжа для дитини.

✅ Молоко мами завжди має необхідну температуру й оптимальний склад, який постійно змінюється залежно від віку та стану дитини.

✅ Грудне молоко повністю покриває потреби малюка в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя, з 6 до 12 місяців продовжує задовольняти щонайменше половину потреб, а протягом другого року життя – третину потреб дитини в поживних речовинах.

✅ Грудне вигодовування знижує ризик смерті від діареї, пневмонії та синдрому раптової смерті новонародженого.

✅ Діти, яких годували грудьми, в підлітковому віці рідше хворіють на бронхіальну астму, атопічний дерматит, цукровий діабет та ожиріння.

✅ Під час годування грудьми виникає тісний психоемоційний зв’язок між матір’ю та дитиною.

✅ Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також подальшому інтелектуальному розвитку.

✅ Грудне вигодовування є екологічно чистим, оскільки цей процес не вимагає використання сосок і пластикових пляшок та не засмічує навколишнє середовище.

✅ Грудне молоко на 88% складається з води, тому навіть у найспекотніші літні місяці немає потреби пропонувати малюкові віком до 6 місяців воду – просто частіше прикладайте його до грудей.

✅ Жінки, які годують грудьми, мають нижчий ризик маткової кровотечі після пологів, а також розвитку раку молочних залоз та яєчників, діабету II типу.