В Україні заборонять продаж і використання ртутних термометрів

Дата: 07.06.2023 09:29

Фото без описуВерховна Рада України ухвалила закон про приєднання до Мінаматської конвенції про ртуть. Відповідно, з 1 січня 2024 року продаж і використання ртутних термометрів буде заборонений.

Обмежується не тільки продаж і використання ртутних термометрів, а ще й виробництво деяких люмінесцентних ламп, медичних приладів, батарейок і навіть косметики. Можуть обмежити виробництво цементу, непромислове видобування золота та інші промислові галузі.

Обмеження будуть відбуватися поступово, до 2032 року. Заборона поки що не стосуватиметься потреб військової та цивільної оборони, приладів для досліджень, вакцин з тимеросалом.

— Крім того, Україна зможе за допомогою міжнародних партнерів розв’язати це питання. Аналогічно, як і розв’язати проблеми зі всією “радянською спадщиною” — залишками ртуті на недіючих пострадянських підприємствах, що використовували застарілі технології, — зазначають у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.