Уперше «Маріупольську драму» зіграли в Німеччині

Дата: 16.05.2023 15:14

Фото без описуВиставу Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) у Лейпцигу зустріли справжнім аншлагом. У глядацькій залі було й чимало українців, які через війну покинули рідні домівки і знайшли прихисток у Німеччині.

На великій європейській сцені театру Schaubühne Lindenfels українські актори показали один із найбільших воєнних злочинів окупантів. «Маріупольська драма» розповідає про трагічні події березня 2022 року. Тоді росіяни бомбардували будівлю драмтеатру, вбивши при цьому кілька сотень мирних українців, котрі переховувалися там 💔

У виставі, що написана в жанрі сторітелінгу, кожен актор – очевидець тих подій – грає самого себе, вкотре повертаючись у жахливі спогади й переживання.

Рік тому Донецький драмтеатр релокувався й відновив свою роботу в Ужгороді. П'єсу за свідченнями акторів написав закарпатський письменник Олександр Гаврош, а поставив її директор департаменту культури ОВА, заслужений працівник культури України Євген Тищук.

☝️Воєнні злочини не мають терміну давності. Про них має знати увесь світ.

Усі винні неодмінно будуть покарані.

Не пробачимо і не забудемо.