Чому на деякі ліки потрібен рецепт?

Дата: 23.03.2023 17:20

А чи знали ви, що близько 60% ліків, які є в аптеці, – є рецептурними та повинні відпускатися за рецептом лікаря?

Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску лише за призначенням лікаря. Цей перелік ліків включає, зокрема, антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні ліки), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб та інші.

Зверніть увагу, що деякі ліки проти болю, кашлю чи заспокійливі також можуть належати до препаратів, відпуск яких повинен здійснюватися лише за призначенням лікаря.

Саме тому при погіршенні самопочуття необхідно обовʼязково звернутися до лікаря. Лише медичний працівник може підібрати коректну діючу речовину, дозування та тривалість прийому ліків, які є безпечними та ефективними саме для вас, та запобігати можливим негативним наслідкам. Лікуйтеся свідомо!

За інформацією МОЗ України