Заступник керівника ОП Кирило Тимошенко відвідав соляне родовище в Буштинській громаді
Керівництво Закарпатської ОВА разом із заступником керівника Офісу Президента Кирилом Тимошенком у межах робочого візиту відвідали інженерний майданчик соляного родовища в Буштинській громаді.
«Цей проєкт має державне значення й перебуває під особливим контролем керівництва країни. Тут у межах інвестиційної угоди з ТОВ "КАТІОН ІНВЕСТ" декілька місяців тому вже стартували роботи», – підкреслив Віктор Микита.
За його словами, є можливість розробляти соляне родовище на Тячівщині та добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць. Зараз тут уже тривають інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків та інше. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння та облаштували місця для працівників.
Представник «КАТІОН ІНВЕСТ» доповів заступнику керівника Офісу Президента, що за попередніми розрахунками вже через 5 місяців добудуть першу сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба в технічній солі – до 450 тисяч тонн на сезон.
Кирило Тимошенко зазначив, що через бойові дії на Донеччині зупинилося держпідприємство «Артемсіль», яке повністю забезпечувало Україну сіллю. Саме тому для виконання окремих завдань щодо покриття продовольчої безпеки країни долучили Закарпаття, яке має відповідні ресурси та потенціал.
Своєю чергою перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький розповів про перший етап розвитку родовища, у межах якого підприємство організовує виробничий солепромисел з подальшим будівництвом заводу з виробництва таблетованої та солі «Екстра». Другий етап включає видобуток технічної солі в основному для потреб підприємств автошляхового господарства, створення простору для розташування там об’єктів лікування та туризму.
«До 2026 року підприємство планує вийти на освоєння повної виробничої потужності родовища, тобто 300 тис. тонн, зокрема 80 тис. тонн солі "Екстра". Водночас розглядають можливість збільшити обсяг видобутку за умови добудови переробних потужностей», – зауважив Мирослав Білецький.