Медична допомога для вимушених переселенців: що потрібно знати?

Дата: 25.07.2022 14:45

Фото без описуПонад 8 млн українців стали внутрішньо переміщеними особами під час війни. Кожен із них має право отримати належну медичну допомогу.

ВПО мають спрощений доступ до первинної медичної допомоги. Звернення до лікаря первинної медичної ланки гарантує пацієнту:

-  динамічне спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування захворювання;

- базові тести й аналізи;

- направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;

- паліативну допомогу, яка забезпечує максимально можливу якість життя пацієнтів з невиліковними хворобами та членів їхніх родин;

-  рецепти на «Доступні ліки», а також інсулін, якщо це повторний рецепт;

-  щеплення відповідно до календаря вакцинації.

Докладніше про те, як вимушеним переселенцям скористатися медичними послугами під час війни, читайте у статті комунікаційної кампанії «Гарантовано!».

У межах Проєкту USAID, за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, ГО «Ліки Контроль», ГО «Діа-Дзен», ГО «Афіна. Жінки проти раку», Ініціативна група Just save life, ГО «Всеукраїнська асоціація кришталевих людей», БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Інтерньюз-Україна» та БФ «Пацієнти України» продовжують комунікаційну кампанію «Гарантовано!», яка інформує українців про діяльність Програми медичних гарантій під час війни.