Роботодавці Закарпаття звертаються за отриманням компенсації витрат за працевлаштування переселенців

Дата: 02.05.2022 11:14

Фото без описуЗакарпатський центр зайнятості розпочав розгляд заяв від роботодавців на отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, у ході реалізації урядової програми працевлаштування вимушених переселенців.

З початку війни на Закарпаття переїхало чимало людей з різних регіонів, де ведуться бойові дії. Люди втратили не лише домівки, а й роботу, відповідно й заробіток. Тож питання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб гостро постало в нашій державі.

Щоб стимулювати роботодавців брати на роботу людей з інших регіонів Урядом розроблена програма з компенсації частини коштів. Так, роботодавець може отримувати по 6 500 гривень на кожного працівника-переселенця упродовж двох місяців.

Наразі Закарпатський обласний центр зайнятості почав опрацьовувати пакети документів роботодавців з Ужгородщини, Мукачівщини та Берегівщини. Тож ОЦЗ закликає працедавців звертатися до центрів зайнятості, або ж подавати документи через «Портал «Дія».

Алгоритм подачі документів наступний:

Необхідні умови: роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску; розмір заробітної плати працівника не може бути нижчим за розмір мінімальної; роботодавець має податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік.

Хто може отримати компенсацію?

Компенсація надається роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом.

Перелік документів

До заяви в паперовій формі додаються:

- копія наказу про працевлаштування особи;

- документ, що підтверджує його перебування на обліку як платника податків та подання податкової звітності;

- відомості про працевлаштованого (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);

- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Отримати додаткову інформацію можна зателефонувавши на гарячу лінію ОЦЗ 095 426 11 58.

Закарпатський обласний центр зайнятості