23 квітня відзначатимемо Всесвітній день книги та авторського права

Дата: 23.04.2022 11:21

"Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від здерев’яніння."

Т. Г. Шевченко

23 квітня відзначатимемо Всесвітній день книги та авторського права – свято письменників, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів.

Дату обрано не випадково, а через її символічний зв'язок із відомими постатями в світовій літературі.

У цей день народилось чимало видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, лауреат Нобелівської премії з літератури Галдор Лакснесс, Мануель Вальєхо, українські письменники – Григорій Тютюнник, Василь Земляк, Олександр Гаврилюк, Василь Кухта, Андрій Курков.

Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя і роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це не так. Друкований скарб був і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості. Книга є зв'язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами.

До речі, однією з перших українських рукописних книг було Реймське Євангеліє 1049 року, вивезене з Києва до Парижа дочкою Ярослава Мудрого - Анною. А першою книгою, надрукованою в Україні, став Апостол, виданий Іваном Федоровим 1574 року в друкарні Львівського православного братства.

Сердечно вітаємо письменників, видавців, бібліотекарів, усіх тих, хто шанує, розвиває і поширює друковане слово.

Бажаємо вам натхнення, чудових ідей, нових відкриттів та реалізації творчих задумів!