Дебальцівський плацдарм: пам'яті загиблих Героїв

Дата: 17.02.2022 08:59

Фото без опису18 лютого в Україні вшановують пам’ять загиблих у боях за Дебальцеве.

Одна з найбільших військових операцій на Донбасі відбулась взимку 2015 року. Втретє, після Криму та Іловайська, Росія вдалася до масштабного заcтосування в Україні своїх регулярних військ.

Найгостріша фаза тривала майже місяць, включаючи як масові артилерійські обстріли, так і перестрілки на малих відстанях зі стрілецької зброї і, навіть, танкові бої. Паралельно, в столиці Білорусії йшов процес перемовин, який завершився 12 лютого підписанням так званого "Мінська-2". Однак, після встановлення умовного перемир’я, окупанти перекинули під Дебальцеве додаткові сили з інших напрямів. Нашим захисникам ставало дедалі важче чинити опір, не зважаючи на величезну мужність, звитягу та відданість рідній землі.

Вихід із «дебальцівського котла» заради збереження життя своїх патріотів виявився для України трагічним — загалом у протистоянні з ворогом віддали своє життя 110 військових ЗСУ, ще 270 було поранено, 7 узято в полон та 18 зникли безвісти.

Імена Героїв будуть вічною незагоєною раною у серцях нашого народу. Ці воїни назавжди залишаться взірцем виконання військового та громадянського обов’язку, служитимуть прикладом для нащадків.

У глибокій скорботі схиляємо голови перед усіма полеглими!

Безмежна вдячність тим, хто й нині тримає лінію української оборони!