8 закарпатців отримали додаткову дозу вакцини проти COVID-19

Дата: 21.12.2021 17:28

Фото без описуУ неділю перший закарпатець отримав додаткову дозу вакцини, а вчора – ще семеро. Про це повідомила Вікторія Тимчик, регіональна координаторка вакцинальної кампанії проти COVID-19 в області.

«У цих краян ослаблений імунітет, тому третя доза буде вводитися з метою посилення їхнього захисту. Крім цього, у таких осіб за станом здоров’я нижча ефективність вакцин. Та головне не плутати: йдеться про додаткову, а не про бустерну дозу», – наголосила Вікторія Тимчик.

Отримати третє щеплення можна щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини (або першої дози для однодозної вакцини Janssen) проти COVID-19, але найкраще зробити щеплення в період до трьох місяців. Додаткова доза вводиться тією ж вакциною, що й минулі щеплення.

При цьому дія сертифікату про вакцинацію не буде продовжуватися: він діятиме упродовж 365 днів з дати другого щеплення.

Нагадаємо, МОЗ затвердило рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики щодо отримання ще одного щеплення певними категоріями населення.

Додаткова доза вакцини проти коронавірусу необхідна:

- особам з первинними або набутими імунодефіцитними станами, наприклад хворим з гострими та хронічними лейкозами, клінічно агресивними лімфомами, гематологічними злоякісними пухлинами, особам з імуносупресією, спричиненою ВІЛ-інфекцією тощо;

- особам, які перебували на імуносупресивній або імуномодулюючій терапії під час вакцинації, зокрема тим, які отримували хіміотерапію або імуносупресивну терапію після трансплантації органів;

- особам з хронічними імуноопосередкованими запальними захворюваннями, які отримували імуносупресивну терапію до щеплення;

- особам, які отримували високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації.