В області найбільше щеплених від поліомієліту – серед дітей 14 років

Дата: 08.12.2021 10:37

Поліомієліт – небезпечне інфекційне захворювання. Занедужати на поліо може кожен, проте найбільш вразливими є діти.

Від нього немає ліків, і тільки щеплення допоможе запобігти цій недузі.

Імунізація від поліомієліту згідно з Календарем профілактичних щеплень передбачає введення 6 доз вакцини дітям у віці 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 14 років. Цього достатньо, аби сформувався імунітет до кінця життя.

У Закарпатській області триває вакцинальна кампанія проти поліомієліту.

Лідерами за кількістю проведених щеплень є громади Міжгірщини, Воловеччини та Ужгородщини. Найбільше вакцинованих тут серед дітей 14 років, середній показник імунізації становить майже 85%.

За словами обласного епідеміолога Вікторії Тимчик, рівень охоплення щепленням від поліомієліту в регіоні й досі залишається низьким. І це в той час, коли вакцини безпечні, безоплатні та доступні для кожного.

Поліовірус легко поширюється від людини до людини через фекалії та слину, брудні руки, заражену їжу та воду, тож є високий ризик захворіти.

Він може вражати центральну нервову систему, спровокувати параліч, а також стати причиною смерті.

Зупинити хворобу можна лише тоді, коли кількість вакцинованих буде вищою за 95% населення.