Сьогодні – 30-річчя референдуму за незалежність України

Дата: 01.12.2021 16:31

Фото без описуПроведення 1 грудня 1991 року Всеукраїнського референдуму стало епохальною подією, яка докорінно змінила історичну долю українського народу.

У голосуванні взяли участь 31 млн 891,7 тис. громадян, тобто 84,2% від загальної кількості включених до списків. Ствердну відповідь дало населення всіх областей України, незалежно від національної приналежності. Причинами такої високої політичної активності стало сформоване протягом багатьох століть прагнення українського народу до державотворення та  розпочатий процес розпаду СРСР.

Рішення референдуму дозволило Україні затвердитися на міжнародній арені, як незалежній державі, бо протягом тільки грудня 1991 року вона була визнана понад 40 країнами світу.

Одночасно з референдумом відбулись і перші президентські вибори, перемогу в яких здобув Леонід Кравчук.  Ці події підтвердили бажання переважної більшості громадян України жити в незалежній, демократичній державі, самостійно вирішувати внутрішні політичні й економічні проблеми. Вікова мрія українського народу про незалежність знайшла політичне оформлення.

Цей референдум став основною для майбутнього самостійної, демократичної, правової, європейської країни – України!Фото без описуФото без опису