Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Голодомор – нестихаючий біль України»

Дата: 27.11.2021 10:32
Кількість переглядів: 255

Фото без описуЩорічно, в четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі. Але наймасштабнішим та найжорстокішим був Голодомор 1932-1933 років. Його офіційно визнано геноцидом, бо щохвилини по 17 людей помирало у страшних, голодних муках . 

Сьогодні, 27 листопада, ми об’єднаємось у молитві перед пам`яттю наших співвітчизників, чиї життя обірвались через те, що вони були українцями, хотіли жити й працювати на своїй землі.

Незагоєною раною на серці назавжди залишиться усвідомлення того, що країну, яку здавна називали «житницею Європи», винищували штучно створеною моровицею і перетворювали на суцільну братську могилу.

Зараз на наших столах завжди знайдеться запашний хліб і до хліба. Наші діти засинають ситі. Те, що для нас є нормою, яку ми не завжди цінуємо – для наших співвітчизників було такою бажаною,  недосяжною мрією.

Кажуть, що минуле — це надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібне не повторилися. Ніде й ніколи!  Народ України схиляє голову перед трагічною сторінкою своєї історії. 1932 рік, тридцять… чорний рік. Прах семи з половиною мільйонів стукає в наші серця…

Закликаємо всіх долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання і 27 листопада о 16 годині  запалити  свічку на підвіконні – на знак скорботи й пам’яті про мільйони заморених голодом жертв.

Незгасна пам‘ять і вічний спокій загиблим!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь