МОН призначило стипендії молодим ученим для увічнення подій Революції Гідності

Дата: 22.11.2021 14:15

Фото без описуМіністерство освіти та науки визначило переможців на здобуття у 2022 році державних іменних стипендій найкращим молодим ученим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. Відповідний наказ підписав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, 19 листопада 2021 року.

"Переможці конкурсу – 22 найкращих молодих учених отримають стипендії з 1 січня 2022 року на один рік у розмірі майже 5 тис. гривень. Кожен стипендіат має вагомий внесок у розвиток української науки як важливої складової захисту національних інтересів України, за посилення міжнародного авторитету України, внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти, а також займає активну громадську позицію", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, за здобуття стипендій змагалися 176 претендентів, які працюють або навчаються у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління міністерств, СБУ або перебувають у віданні Національної академії наук України, національних галузевих академій.

Визначення переможців на здобуття державних іменних стипендій відбулось відповідно за п’ятьма номінаціями:

• стипендія імені Дмитра Максимова – п’ять осіб;
  • стипендія імені Назарія Войтовича – п’ять осіб;
  • стипендія імені Романа Гурика – чотири особи;
  • стипендія імені Устима Голоднюка – чотири особи;
  • стипендія імені Юрія Поправки – чотири особи.

Згідно з наказом МОН, державні іменні стипендії найкращим молодим ученим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні на 2022 рік призначаються у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на початок року.