Як поводитися під час візиту до Центру/пункту вакцинації та що робити після щеплення?

Дата: 21.10.2021 18:11

Продовжуємо відповідати на питання щодо вакцинації, які найбільше хвилюють закарпатців.

Сьогодні розкажемо про перебування в Центрі вакцинації чи пункті щеплення та як діяти після імунізації проти COVID-19.

Першочергово не забудьте взяти паспорт та ідентифікаційний код.

У Центрі/пункті вакцинації потрібно перебувати у захисній масці. Окрім цього, варто мати з собою дезінфектант для рук і власну ручку, щоб зайвий раз не торкатися спільних. Аби легше перенести час у черзі та очікування після вакцинації, краще взяти пляшку води та в разі проблем із рівнем цукру – легкий перекус.

Перебуваючи у черзі, дотримуйтеся дистанції щонайменше 2 м та якомога менше контактуйте з іншими людьми. Важливо, аби приміщення провітрювалися, якщо відчуваєте, що повітря важке і дихати там складно, то попросіть відчинити вікно.

Але краще за можливості очікуйте черги не в закладі, а на свіжому повітрі.

Після щеплення потрібно 30 хвилин залишатися у місці вакцинації, аби медики простежили за загальним станом, реакцією організму та у разі потреби надали необхідну допомогу.

Після імунізації можуть проявитися різні симптоми, зокрема може піднятися невисока температура, з’явитися слабкість чи біль у місці введення вакцини. Це нормальна реакція організму, та краще мати під рукою номер свого сімейного лікаря.

Жодних обмежень після імунізації немає: можна робити все, що ви робили й до, якщо почуваєтеся добре. Тому можна спокійно дбати про гігієну, вживати різну їжу, їхати на відпочинок чи займатися спортом.