ГРВІ, грип та вакцинація проти COVID-19
Продовжуємо традиційну рубрику та відповідаємо на запитання щодо вакцинації від COVID-19, які часто турбують закарпатців.
Сьогодні про те, як підходити до імунізації, коли, окрім коронавірусу, у повітрі вирують і традиційні осінньо-зимові ГРВІ та грип.
Чи можна вакцинуватись одночасно від COVID-19 і грипу?
У період загострення сезонних захворювань важливо дотримуватися простих правил (гігієна рук, соціальна дистанція). Та все ж робота у великих колективах передбачає і велику кількість контактів. Тому, аби вберегтися від інфекційних хвороб, варто зробити традиційне щорічне щеплення від грипу.
Важливо знати, що його слід відмежувати від вакцинації проти COVID-19.
Інтервал між введеннями вакцин від інших інфекційних захворювань повинен становити щонайменше 14 днів.
Чи можна вакцинуватися від СOVID-19 через тиждень після ГРВІ?
Так, після перенесеної ГРВІ чи застуди можна роботи щеплення проти COVID-19 з будь-яким інтервалом. Єдине протипоказання – температура тіла понад 38 °С. Тому якщо у вас лихоманка, краще почекати одужання.
Кому не можна робити щеплення проти COVID-19?
Згідно з рекомендаціями експертів і медиків імунізація від ковіду протипоказана тим, хто чітко знає про алергію на будь-який із компонентів вакцини, була тяжка алергічна реакція на першу дозу вакцини або є температура понад 38 °C.
Водночас легка застуда чи нежить з температурою менше 38°C не є перешкодою для вакцинації. Водночас симптоми застуди можуть збігатися із симптомами легкого перебігу COVID-19, тому, щоб вберегти від інфікування медичних працівників і відвідувачів медзакладу, не рекомендують запрошувати на вакцинацію таких осіб.
Крім того, не можна вакцинувати людей молодше 18 років, особливо якщо це вказано в інструкції до вакцини. Виняток становить Pfizer, яким дозволено імунізувати дітей 12+.