Закарпатських медиків навчали роботі з першим в області лінійним прискорювачем

Дата: 23.09.2021 15:39

Реконструкцію Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру в Ужгороді реалізували завдяки програмі Президента «Велике будівництво».

У закладі охорони здоров’я встановили перший у регіоні лінійний прискорювач, який невдовзі запрацює. Тут за допомогою найсучасніших методів лікування надаватимуть допомогу пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Про це повідомляє заступник голови ОДА Іштван Петрушка.

За його словами, сьогодні лікарі вже успішно завершили кількаступеневі сертифікаційні навчання для роботи на передовому апараті, які дозволять розпочати клінічну експлуатацію апарата Halcyon.

Зараз залишається провести калібрування лінійного прискорювача та адаптувати лікувальні протоколи. Очікуємо на зміни в ліцензію щодо наміру використання лінійного прискорювача.

«Після цього в медичному закладі повноцінно прийматимуть хворих. Очікуємо, що це станеться вже на початку жовтня», - зауважив Іштван Петрушка.

Майже сто пацієнтів щодня зможуть проходити сеанси опромінювання на новому обладнанні.