Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Матеріальне утримання дитини – один із найголовніших та найважливіших обов’язків батьків

Дата: 14.07.2021 13:51
Кількість переглядів: 223

  Фото без опису

  Матеріальне утримання дитини  – один із найголовніших та найважливіших обов’язків батьків, що випливає не тільки з усталених моральних принципів нашого суспільства, а й чинного законодавства.

  Втім, нерідко батьки намагаються ухилитись від сплати аліментів на утримання власної дитини. За це українське законодавство передбачає як цивільну, адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

А тепер про все це детальніше.

  Так, за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці, стягнення може бути звернено на заробітну плату, майно боржника.

  Якщо ж сума несплачених платежів сягнула 4 місяців – тоді державний виконавець вже виносить вмотивовані постанови про тимчасове обмеження боржника у праві:

- виїзду за межі України;  

- керування транспортними засобами;

- користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;

-полювання.

  За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 1 рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 % суми заборгованості зі сплати аліментів; за два роки − у розмірі 30 % суми; за три роки − у розмірі 50 % суми.

  Боржник все одно не платить. Одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) - у розмірі 1 відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

Водночас, для застосування вказаної відповідальності, повинні бути в наявності дві складові:

- заборгованість виникла зі сплати аліментів, встановлених рішенням суду або за домовленістю між батьками (нотаріально посвідченого договору про сплату аліментів на дитину відповідно до частини першої статті 189 Сімейного кодексу України); 

- наявність вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, що призвели до виникнення заборгованості.

 

- Передбачена також і адміністративна відповідальність за несплату аліментів. Так, статтею 1831 передбачено, що несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання − тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин

 

Крім всього зазначеного, передбачений і найсуворіший вид відповідальності за несплату аліментів –кримінальний. Злісне ухилення від сплати аліментів встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні − карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до 3 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачений цією статтею, − карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років. 

 

Про це також − на нашому сайті:

https://bit.ly/3ebrq2J

Координаційний центр з надання правової допомоги

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь