Ковальський фестиваль “Гамора-2021” відлунав у районі

Дата: 27.06.2021 20:35

Фото без опису    У суботу і неділю, 26-27 червня, на базі унікального старовинного музею-кузні у селі Лисичово Керецьківської територіальної громади Хустського району відбувся фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів “Гамора-2021”. Мета заходу - збереження ковальського ремесла та розвиток традицій народного мистецтва, популяризація етнічних і культурних традицій.

Урочисто відрили захід та привітали гостей свята депутат Верховної Ради України Михайло Лаба, голова Хустської районної ради Назарій Павлій, голова Мукачівської територіальної громади Андрій Балога, заступник  голови Хустської районної державної адміністрації Степан Бобик, голова Керецьківської сільської територіальної громади Михайло Мушка, голова Полянської ТГ Іван Дрогобецький, посол Словацької Республіки консул Петер Гудун та староста села Лисичево Віра Будул.

За дорученням голови Хустської районної державної адміністрації Віктора Сабадоша його заступник Степан Бобик вручив грамоти з нагоди проведення фестивалю директору Лисичівської ЗОШ I-III ст. Марії Метеньканич, депутату Керецьківської ТГ Ганні Пупені та лісничому Лисичівського лісництва ДП “Довжаське лісомисливське господарство” Олександру Шкарупі.

Директор кузні “Гамора” Віктор Петровцій розповів учасникам дійства про роботу кузні, яка кує не тільки сільськогосподарський реманент, а є ще пам’яткою XIX ст.. Сама споруда унікальної кузні-це дамба з жолобом, по якій вода подається під напором колеса, а воно своїм рухом, за допомогою сили води, приводить в рух молот всередині споруди. Ну, а молотом можна кувати залізо.

Присутні мали можливість спостерігати за роботою ковалів, які демонстрували свої вміння мистецького та художнього оброблення металу, оглянути різноманітні майстер-класи з народних промислів гончарства, ковальства, різьбярства, а також насолодилися прекрасними виступами народних фольклорних колективів.