На Міжгірщині урочисто проводжали вівчарів на полонину

Дата: 07.06.2021 15:42

Фото без опису     У неділю, 6 червня, на Міжгірщині відбувся масштабний фестиваль  “Проводи отар на полонину”.  Цього року, дійство відбулося у рамках культурного марафону "Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє" до 30-ти річчя Незалежності України, який анонсував Президент України Володимир Зеленський. Участь у святкуванні прийняли керівництво Закарпатської облдержадміністрації на чолі з її очільником Анатолієм Полосковим.

Голова Хустської райдержадміністрації Віктор Сабадош також взяв участь у етнокультурному заході.

Почалося дійство з святкової ходи, піснями, танцями присутні рушили на Синевирський  перевал, де проходили головні події заходу. Поважні гості свята запалили вівчарську ватру. Присутніх розважали своїми виступами фольклорні колективи. Гості дійства мали можливість побачити процес готування карпатського сиру та скуштувати його. Милуватися краєвидами карпатських гір.

Вівчарі з отарами рушили на полонини, там вони пробудуть три місяці.