14 травня - 150 років з дня народження Василя Стефаника

Дата: 14.05.2021 13:04

Фото без опису

14 травня 1871 р. народився Василь Стефаник — український письменник, майстер експресіоністичної новели, громадський діяч, політик. Посол (депутат) Австрійського парламенту від Галичини.

Василь Стефаник – геній експресіоністичної новели, який своїм потужним і влучним словом зачіпає за живе кожного читача. Його тексти посіли важливе місце серед основоположних в українській літературі, хоч неодноразово зазнавали спроб редагування за радянського періоду.

«Ця дата – нагадування для усіх нас із закликом знову прочитати праці письменника, переосмисливши їх. Відому та новаторську «Синю книжечку» – проривну збірку для письменника, або ж новелу «Камінний хрест», яка стала й натхненням для однойменного кіно», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.