Інформація для жителів району!

Дата: 31.03.2021 16:53

Працівниками відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Хустської районної державної адміністрації продовжується робота розпочата  в серединиі березня 2021 року щодо виконання вимог Постанови Центральної виборчої комісії України від 1 березня 2021 року № 88 ,,Про забезпечення одноразової передачі  відомостей Державного реєстру виборців  для створення реєстрів територіальних громад у зв’язку  зі зміною адміністративно-територіального устрою України”.

Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 707 – 730 визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад усіх областей України. Наразі, у всіх областях України у територіальних громадах, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України, відбулося формування представницьких органів місцевого самоврядування. Для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених законами України, новообраними сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами відповідно до Конституції України та Закону України ,,Про місцеве самоврядування в Україні" створюються їх виконавчі органи. Згідно зі статтею 371 указаного Закону до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить формування та ведення реєстру територіальної громади. Відповідно до  Закону України ,,Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" орган реєстрації – виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі, якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) – для потреб реєстрації місця проживання відповідно до цього Закону формує та веде реєстр територіальної громади. Орган реєстрації є розпорядником відповідного реєстру територіальної громади.

Кабінетом Міністрів України 23 грудня 2020 року прийнято постанову № 1362, якою внесено зміни до своєї постанови від 2 березня 2016 року № 207 ,,Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру", якими актуалізовано положення зазначених Правил, зокрема, в частині створення та ведення органом реєстрації реєстру територіальної громади в електронній формі, передачі відповідних даних новоутвореному органу реєстрації, а Порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру викладено в новій редакції. При цьому постанову Кабінету Міністрів України від 2 березня  2016 року № 207 доповнено новим пунктом 3, яким передбачено, що для створення реєстрів територіальних громад орган ведення Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) на запит органу реєстрації одноразово подає на електронному носії протягом десяти днів з дня надходження такого запиту відомості з Реєстру про громадян України – жителів відповідних сіл, селищ, міст, виборчі адреси яких включають дані, зазначені у пунктах 1 – 9, 11 частини восьмої статті 8 Закону України ,,Про Державний реєстр виборців".

Дотримання органами реєстрації законодавства з питань реєстрації місця проживання фізичних осіб контролює відповідно до покладених на неї завдань Державна міграційна служба України, а відповідні органи реєстрації зобов’язані забезпечити формування реєстрів територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України.

Наразі, станом на 29 березня 2021 року за зверненням керівництва десяти територіальних громад району, працівниками відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Хустської райдержадміністрації проведено відповідну роботу щодо формування та передачі відомостей Державного реєстру виборців  для створення реєстрів громад:  Вишківської селищної ради, Міжгірської селищної ради, Білківської сільської ради, Горінчівської сільської ради, Довжанської сільської ради, Драгівської сільської ради,  Зарічанської сільської ради,  Керецьківської сільської ради,  Колочавської сільської ради, Синевирської сільської ради.