Сьогодні – 150 років від дня народження Лесі Українки

Дата: 25.02.2021 16:17

Фото без опису

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки (25.02.1871 – 19.07.1913)) – видатної української поетеси, прозаїка, драматурга, перекладачки, літературного критика, громадської діячки, історика, класика української літератури.  Вона одна з центральних постатей нашої національної культури. Основними джерелами творчості поетеси стали її власні переживання. Завдяки їм в українській поезії з’явилися надзвичайно прекрасні по глибині ліричності, душевного драматизму і психологізму твори. Вона вдосконалила формальні можливості української поезії, розвинула естетичні концепції літератури, розширила жанрові і стилістичні можливості поезії, прози, драматургії.

Леся Українка є авторкою психологічних і соціально-філософських драматичних поем «Одержима» (1901), «Осіння казка» (1905), «В катакомбах» (1905), «Кассандра» (1907), «Бояриня» (1910), «Лісова пісня» (1911), «Камінний господар» (1912) тощо. Перекладала твори Г. Гейне, В. Гюго, Дж. Байрона, А. Міцкевича, Гомера та ін.

Леся Українка прожила недовге життя, але те, що зробила за свій короткий вік, має велику цінність. У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла через усе своє життя. Її твори перекладені багатьма мовами світу, її творчість увійшла у безсмертя.