Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій

Дата: 16.02.2021 10:35

До 1 січня 2022 року:

реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 мінімальних заробітних плат (далі – МЗП) 1320000 гривень у 2021 році, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогого каміння.

У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу 220 МЗП або 1320000 гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. (Примітка – визначення розміру МЗП відбувається кожного року та встановлюється станом на 01 січня окремим Законом).

Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання, як платника єдиного податку.

Нові правила застосування РРО не відносяться до :

-   спрощенців І групи (річний дохід до 167 МЗП);

- фізичних осіб, які продають на ринку текстиль, вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Фото без описуЗа матеріалами Хустської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області