Хустська районна державна адміністрація
Закарпатська область

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПІДТРИМКИ СФЕРИ КУЛЬТУРИ, ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ, РОЗВИТКУ КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ ТА ТУРИЗМУ

Дата: 05.02.2021 09:26
Кількість переглядів: 485

Кабінет Міністрів затвердив, розроблений МКІП, План заходів щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму. Відповідне розпорядження прийнято на засіданні Уряду 3 лютого 2021 року.

«Наша мета – об'єднане суспільство, що цінує культуру і живе в країні, привабливій для туристів. І перші кроки вже зроблено. Галузі, над якими роками не велася цілеспрямована робота, зараз не тільки з чіткою стратегією, а й з фінансовою підтримкою на її реалізацію», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Він підкреслив, що культура, туризм, креативні індустрії та спадщина – мають величезний економічний потенціал та перспективи: «Зосередившись на їхньому розвитку, впевнений, Україна на шляху до перемог. Як всередині країни, так і за її межами, через просування іміджу держави на світовому рівні».

Планом передбачено низку заходів у сфері охорони, відродження та ефективного використання об’єктів культурної спадщини. Зокрема, протягом 2021-2023 років будуть відреставровані та відремонтовані пам’ятки культурної спадщини в рамках реалізації програми «Велике будівництво».

У 2021-2022 роках у сфері охорони культурної спадщини також планується:

• затвердити історико-архітектурні опорні плани з визначенням меж і режимів використання історичних ареалів населених місць;
  • переглянути перелік об’єктів культурної спадщини, включених до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
  • затвердити науково-проектну документацію з визначення меж та режимів використання буферних зон об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (архітектурного ансамблю Резиденція митрополитів Буковини і Далмації, дерев’яних церков карпатського регіону України та Польщі, Геодезичної дуги Струве);
  • розробити та запустити інформаційний ресурс культурної спадщини і культурних цінностей.

Згідно з Планом у сфері розбудови сучасної туристичної інфраструктури у 2021 році буде розроблено Державну цільову програму розвитку внутрішнього та в’їзного туризму «Мандруй Україною».

Протягом 2021-2023 років у галузі туризму також планується:

• провести дослідження щодо змін та перспектив розвитку ринку туристичних послуг, вивчення існуючих цільових аудиторій;
  • запровадити Єдиний туристичний реєстр — національну систему збору та аналізу туристичних даних;
  • створити умови для розвитку конференц-індустрії, зокрема створити Державне конференц-бюро;
  • створити і впровадити офіційний багатомовний туристичний портал;
  • розвивати туристично-інформаційні центри;
  • розвивати і популяризувати в’їзний та внутрішній туризм у рамках проекту «Мандруй Україною»;
  • реалізувати проект «Туристичні магніти України».

Значний комплекс заходів у рамках Плану спрямований на розвиток креативних індустрій. У цьому напрямку, зокрема у 2021 році планується розробити Державну цільову національно-культурну програму розвитку народних художніх промислів на 2021- 2025 роки.

Протягом 2021-2023 років також планується збудувати «Будинок музики», створити центри культурних послуг у територіальних громадах, розробити концепцію моделі креативних хабів та запровадити пілотний проект щодо створення креативного хабу у Києві, удосконалити механізми фінансування проектів УКФ, стимулювати підготовку місцевих інвестиційних проектів з розвитку культурної інфраструктури тощо.