СТИПЕНДІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ , ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Дата: 29.01.2021 14:16

Міністерство соціальної політики постійно співпрацює з народними депутатами України щодо законопроектів стосовно поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Результатом такої співпраці став підписаний Президентом Закон України „Про внесення змін до статті 8 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” щодо посилення соціального захисту учнів, студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та деяких інших осіб”    № 785-ІХ, який Верховна Рада України ухвалила 14 липня 2020 року.

Відповідно до цього закону з 1 січня 2021 року:

право на соціальну стипендію матимуть студенти (курсанти), які під час навчання та у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли / оголошені померлими, загинули або пропали безвісти);
підвищиться розмір соціальної стипендії для студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який становитиме не менше 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а після досягнення такими дітьми 18 років – 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На сьогодні такі студенти отримують соціальну стипендію у розмірі     2 360 грн, після набрання чинності закону розмір соціальної стипендії збільшиться в середньому на 1 150 гривень.

Прожитковий для дітей до 18 років становить: на 1 січня 2021 року – 2395грн*150%=3592,50грн.

Прожитковий від 18р становить: на 1 січня 2021 року – 2270грн.*150%=3405грн.