Хустська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ЗАБЕЗПЕЧЕНО НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ГРОМАДЯНАМ ВРАЗЛИВИХ КАТЕГОРІЙ ОБЛАСТІ

Дата: 20.01.2021 10:59
Кількість переглядів: 523

 

 

Протягом 2020 року в умовах карантинних обмежень органами соціального захисту населення області забезпечено виплату всіх видів державних допомог, пільг та субсидій.

 Програмою житлових субсидій  за станом на 1 січня 2021 року охоплено 42 202 домогосподарств (із 356 тис. домогосподарств, 12 відс.). Середній розмір субсидії у грудні - 1544 гривні (максимальний розмір – 9,5 тис. гривень). Всього за 2020 рік нараховано субсидій на суму 337 млн. гривень. У січні 2021 року спрямовано на оплату за житлові субсидії 37,5 млн. гривень. Заборгованість по виплаті субсидій відсутня (у попередній опалювальний період субсидію отримали 38 707 домогосподарств на суму 191 млн. грн).

Нарахування та виплату пільг на оплату житлово-комунальних послуг проведено понад 42 тис. сім’ям пільговиків області на суму 205,6 млн. гривень.

Майже 107 тисяч сімей області отримують належні їм види державної допомоги, нарахування та виплата яких здійснюються за відповідним порядком. На період встановлення карантину та 30 днів після його скасування, продовжено строки виплати допомог без звернення громадян з наступним перерахунком. Нові звернення розглядаються в електронному режимі або за особистим зверненням в індивідуальному порядку. Загальний обсяг допомог, отриманих громадянами в поточному році, складає 2,8 млрд. гривень. Виплату проведено повністю, заборгованості немає.

Понад 26 тисяч отримувачів допомог з числа тих, хто не має пенсії, до кінця квітня отримали одноразову допомогу у розмірі 1 тис. гривень.

3324 фізичних осіб-підприємців, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували єдиний соціальний внесок, отримали допомогу на   4608 дітей  загальною сумою 52,2 млн. гривень.

Державну допомогу на оплату за житлово-комунальні послуги отримала  691 сім’я  (1129 осіб)  з числа внутрішньо переміщених на суму 12,6 млн. гривень. 

ПРО ЗМІНИ В ПРОГРАМІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Департамент соціального захисту населення повторно інформує про ухвалені Урядом у грудні зміни у призначенні та нарахуванні житлової субсидії, якими вдосконалено порядок її надання.

 Надано можливість отримувати субсидію домогосподарствам, в складі яких є особи, які офіційно працюють за кордоном в країнах, з якими Україна не уклала договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном в період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; особам, які протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, набули право власності на житло чи транспорт вартістю понад 50 тис. грн. шляхом дарування чи успадкування;

Також змінами передбачено, що житлова субсидія не може бути призначена коли загальна площа житлового приміщення перевищує 130 м2 для квартир і 230 м2 для індивідуальних будинків (раніше враховувалась опалювальна площа житла: 120 м2 для квартир та 200 м2 для індивідуальних будинків)

Окрім цього, встановлений порядок повернення надміру (помилково) сплачених громадянам житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

У відповідності до ухвалених змін, для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, у яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, знято встановлення обмежень на соціальні нормативи для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях (будинках).

Також надано можливість призначати житлові субсидії, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям на загальних підставах, якщо у сім’ї є особа, яка не сплатила або за неї не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, але протягом періоду, за який враховуються доходи, отримувала допомогу по частковому безробіттю на період карантину.

Зазнав змін і Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги. Тепер житлова субсидія не враховується при розрахунку середньомісячного доходу родини; при призначенні державних допомог під час розрахунку середньомісячного сукупного доходу особи за кожний місяць в якому доходи яких були меншими за 0,5 розміру мінімальної заробітної плати протягом періоду, за який враховуються доходи, включаються 0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи; враховуються фактично отримані доходи у разі, якщо громадянин отримував допомогу з часткового безробіття на період карантину у відповідності до статті 47 Закону України «Про зайнятість населення», щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи.

Отже,  мешканці області  можуть в будь-який час звернутись за призначенням житлової субсидії (в тому числі через підвищення ціни на газ), подати заяву і декларацію та перевірити своє право на призначення субсидії. При чому, при зверненні у січні, до розрахунку беруться доходи членів домогосподарства за 2 та 3 квартали 2020 року, а при зверненні у лютому – за 3 та 4 квартали 2020 року.

На час карантину департамент соціального захисту населення продовжує працювати в дистанційному режимі. Подати документи можна поштовим відправленням, або через сайт Міністерства соціальної політики України, або до виконкомів територіальних громад особисто. Працюють телефони для консультацій («гаряча лінія» департаменту – 61-37-55).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь