Легалізація виплати заробітної плати найманих працівників району.

Дата: 30.01.2020 15:58

Легалізація виплати заробітної плати найманих працівників району.Фото без опису

Відповідно до вимог статей 6, 16, 24 і 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації», згідно доручення від (22.01.2020р.№ 2313/0/1-20) Прем’єр – міністра України О. Гончарук, доручив вжити заходів, щодо детенізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами. Спільно з представниками ПФУ, ДПС, ДЦЗ, Держпродспоживслужби, профспілками, організацій роботодавців проводять привентивні заходи під час яких інформують про ризики і наслідки незадекларованої праці. До 31.01.2020 року проводиться інформаційно роз’яснювальна робота по оформленню трудових відносин з працівниками.Роботодавцям надають можливість та час офіційно працевлаштувати найманих працівників до 31.01.2020 року. З 01.02.2020 року Держпраця розпочне інспекційну кампанію за результатами якої порушників притягатимуть до відповідальності. Зокрема, за кожного неоформленого працівника КЗпП передбачає штрафну санкцію у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат (141690 тис.грн.). Відповідно до розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 24.01.2017 року №38 та розпорядження голови районної державної адміністрації від 08.02.2017  №33  в районі створено робочу групу з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення по здійсненню заходів щодо виведення заробітної плати та зайнятості населення з «тіньового» сектора економіки і їх  легалізації на підприємствах та фізичних осіб – підприємців, а саме з метою виявлення можливого використання роботодавцями найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин.

В районі працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення діяльність, якої спрямована на захист прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.