Хустська Районна Державна Адміністрація
Хустський район, Закарпатська область

На Хустщині переймалися питаннями зайнятості учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю

Переглядів: 120

3 25 листопада по 05 грудня проводиться Всеукраїнська Декада зайнятості для людей з інвалідністю та учасників АТО, покликана в черговий раз привернути увагу суспільства до проблем цих людей, надання їм всебічної допомоги у пошуку роботи та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

Адже кожна людина в своєму житті прагне реалізуватись, бути потрібною. У суспільстві ще існує хибна думка, що інваліди не можуть бути гарними працівниками. Та попри усе, такі переконання успішно руйнує служба зайнятості. Директор Хустської міськрайонної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Володимир Гуц зазначив, що люди цієї категорії потребують особливого, уважного ставлення держави, структурних підрозділів виконавчої влади та роботодавців, розповів присутнім про послуги, що надає служба зайнятості особам з обмеженою працездатністю, соціальні виплати, вакансії, що подають роботодавці для працевлаштування вище зазначених осіб. Також директор філії, проінформував про можливості професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації в навчальних закладах державної служби зайнятості.

Серед запрошених на зустріч, начальник відділу у справах інвалідів та ветеранів Управління соціального захисту населення Хустської міськвиконкому Мирослава Удут, проінформувала присутніх про соціальні гарантії, що надаються державою особам з інвалідністю, та розповіла про надання санаторно - курортних путівок, соціальних виплат та матеріальної допомоги. Начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Хустського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області Світлана Талпош висвітлила особливості роботи та соціального забезпечення осіб, які стали інвалідами, перебуваючи у трудових відносинах, та наболілі питання щодо втрати працездатності працівниками.

У ході цього заходу всі запрошені мали можливість висловити власну думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення. Заступник директора Хустської філії Ольга Майор повідомила, що у зв’язку із наявністю невеликої кількості вакансій та з метою розширення сфери зайнятості безробітних державна служба зайнятості підтримує їх підприємницьку ініціативу, в тому числі шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово. Таку допомогу для започаткування власної справи, за сприяння служби зайнятості, з 2015 року вже отримали чотири особи з інвалідністю та стільки-ж учасників антитерористичної операції.« повернутися до списку новин