Хустська Районна Державна Адміністрація
Хустський район, Закарпатська область

Профорієнтаційні заходи в навчальних закладах Хустщини

Переглядів: 865

У умовах сучасного життя професійна орієнтація населення, зокрема, шкільної молоді, є одним із пріоритетних напрямків державної політики зайнятості. Одним із найважливіших рішень кожної людини в її житті, є вибір виду професійної діяльності.

 

Отже, протягом цього тижня фахівці Хустської міськрайонної філії Закарпатського ОЦЗ завітали з проведенням профорієнтаційних уроків до учнів 8-11 класів Драгівської, Кічерельської, Вільшанської та Забрідської загальноосвітніх шкіл.

 

В ході заходів фахівці проінформували школярів про послуги що надаються службою зайнятості, про стан ринку праці району, барометр професій, ознайомили з навчальними закладами регіону, центрами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, наголосили що до вибору професії потрібно ставитись відповідально, звернули увагу учнів на формулу вибору професії, яка складається з трьох важливих складових «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА», адже від того наскільки зроблено правильний вибір професії залежить суспільна цінність людини,  задоволеність професійною діяльністю. Фахівці центру зайнятості  зосередили увагу школярів на здобутті робітничих професій, адже вони на даний час мають найбільший попит у роботодавців.

 

Учні переглянули анімаційні відеоролики профорієнтаційного спрямування. Фахівці ознайомили їх із консультаційною мережою онлайн-тестування  «Моя професія»  Державної служби зайнятості. Всіх школярів було запрошено пройти профдіагностичне обстеження за методиками, що визначають схильність особи до певного типу професій згідно особистісних здібностей, умінь та навичок.

 

Представники Хустського професійного ліцею сфери послуг розповідали про актуальні робітничі професії яким навчає ліцей, про умови вступу, та переваги навчання в цьому професійно-технічному навчальному закладі.

Учні залишились задоволені проведеним заходом. Який викликав не лише зацікавленість серед учнівської молоді, але й привід замислитись над власним професійним майбутнім.

Всього у згаданих заходах прийняло участь понад 270 учнів.

 « повернутися до списку новин