«Останнє танго в Хусті» – прем’єра на оновленій сцені Закарпатського обласного театру драми та комедії
14 березня, у Закарпатському обласному театрі драми та комедії (м. Хуст) відбулася прем’єра музичної драми Олександра Гавроша «Останнє танго в Хусті» (режисер-постановник В’ячеслав Давидюк).
Виставу, приурочену до 80-ї річниці проголошення Карпатської України, відвідали сотні глядачів, серед яких керівництво області та Хустського району, містяни та запрошені гості.
Драматичне дійство, яке постало перед глядачами через витончену гру акторів та живу музику оркестру, нікого з присутніх на прем’єрі не залишило байдужим. Багато хто не зміг втримати сльози, а після вистави звучали щирі слова подяки авторам постановки, організаторам і особисто голові Закарпатської облдержадміністрації Геннадію Москалю, який ініціював перенесення і відновлення цього театру у Хусті.
Сам керівник краю після завершення вистави зізнався: «Не було би щастя, та нещастя допомогло», маючи на увазі відмову від театру мукачівської влади. Нині ж творчий колектив отримав відремонтоване сучасне приміщення, яке і відкрили прем’єрним показом драми. Г. Москаль подякував акторам за майстерну гру і всім, хто долучився до створення театру. Керівнику ж театральної трупи голова облдержадміністрації вручив сертифікат на нові музичні інструменти.
Зі словами подяки до творчого колективу і всіх присутніх також звернувся голова обласної ради Михайло Рівіс, народний депутат України Валерій Лунченко, міський голова Хуста Володимир Кащук тощо. Спеціально завітала з Братислави на прем’єру й донька уславленого закарпатського театрального діяча Юрія Шерегія – Ольга Шерегій. Вона, до слова, 7-річною дитиною була свідком вікопомних подій Карпатської України.
За словами драматурга Олександра Гавроша, в основу твору покладено розповідь про «Летючу естраду» – мистецький рій Карпатської Січі, який наприкінці 30-х років минулого століття діяв кілька місяців у Хусті. Тоді талановиті хлопці та дівчата об’єдналися у революційний театр і стали передовим загоном вояків-митців. Їхні імена знають дослідники, а тепер завдяки новій п’єсі вони стануть відомі й широкому загалу.
Головний герой драми, якого втілив на сцені керівник театру Василь Снітар, – режисер, митець, співак Микола – прототип українського поета, драматурга, хорунжого армії УНР Миколи Чирського. Розуміючи, що держава починається десь на інтелектуальному рівні свідомості людини, Микола пропагує ідею через мистецтво, виступаючи разом з гуртом друзів-однодумців від села до села.
«Останнє танго в Хусті» – це змістовна й емоційна сторінка театральної історії Хуста та Хустщини. Саме сюди після адміністративно-територіального поділу Закарпаття переїхав професійний державний театр «Нова сцена» під керівництвом Юрія Шерегія, тут формувався культурний осередок проукраїнської інтелігенції і панувало духовне піднесення громади. І в наш час культура і мистецтво краю, зокрема театральне, теж зазнає потужного стимулу для розвитку!
Нагадаємо, що першу виставу в Хусті Закарпатський обласний театр драми та комедії дав у лютому 2018 року, тоді глядачі побачили музичне дійство «Наталка Полтавка». Потому трупа успішно гастролювала театральними сценами області. Відтепер відреставроване приміщення театру стане справжньою домівкою для творчого колективу Василя Снітара.